PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest w orkiestrach dętych taka siła

  • PAP    4 maja 2012 - 13:32
Jest w orkiestrach dętych taka siła

Szósta edycja Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych "Alte Kameraden" ("Starzy towarzysze") odbędzie się w weekend (5-6 maja) w Gorzowie. Podczas parad i plenerowych koncertów zaprezentuje się siedem orkiestr z Węgier, Czech, Niemiec i Polski.
W sobotę koncerty będą odbywały się na świeżym powietrzu w różnych punktach Gorzowa - muzycy zaprezentują się m.in. na największych osiedlach np. węgierska orkiestra Szentes Varos Fuvoszenekara wystąpi na boisku przy ul. Zubrzyckiego a czeska formacja Dechový Orchestr Stramberk na skwerze przy ul. Reja i Zapolskiej.

Po tych koncertach wszystkie orkiestry zameldują się na Starym Rynku, gdzie nastąpi uroczysta otwarcie VI Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych Alte Kameraden.

Stałym punktem tego wydarzenia jest wspólne odegranie utworu "Alte Kameraden" Carla Teike. Następnie odbędzie się konkurs marszowy - uczestniczące w festiwalu orkiestry zaprezentują się podczas przemarszu ulicami w centrum Gorzowa. Ostatnim punktem pierwszego dnia będzie pokaz musztry paradnej na Placu Grunwaldzkim.

W niedzielę impreza przeniesie się na scenę na Bulwarze Wschodnim nad Wartą. Tam zaplanowano koncerty festiwalowe oraz występ ubiegłorocznego zwycięzcy - Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Sp. z o.o. Ostatnim akcentem Spotkań będzie ogłoszenie wyników tegorocznych konkursów i wielki finał.

Organizatorem festiwalu jest Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim. Głównym celem imprezy jest rozwijanie współpracy pomiędzy orkiestrami działającymi w różnych miastach europejskich i prezentacja ich dorobku artystycznego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.