Jestem widoczny, jestem bezpieczny

  • krosnocity.pl (Mateusz Głód )
  • 05-11-2011
  • drukuj
Już po raz ósmy w ramach zainicjowanej przez prezydenta miasta Krosna akcji ''Jestem widoczny, jestem bezpieczny'' uczniowie wszystkich klas pierwszych z krośnieńskich szkół mogli uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jestem widoczny, jestem bezpieczny

3 listopada w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli straży miejskiej, komendy miejskiej policji w Krośnie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, którzy wraz z grupą estradową ''Szafir'' przedstawili pierwszakom zasady bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Za pomocą odblasków, które zostały wręczone pierwszakom zademonstrowano sposoby ich użytkowania.

''Akcja jestem widoczny, jestem bezpieczny'' realizowana jest już od 8 lat w ramach prowadzonego przez prezydenta miasta Krosna (zabierz głos/oceń prezydenta) programu ''Dorastam Bezpiecznie''.

- Celem programu jest podejmowanie działań profilaktycznych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży - mówi Joanna Sowa, rzecznik prasowy urzędu miasta w Krośnie.  Na spotkaniu przedstawione zostały sposoby zwalczania zagrożeń, na jakie narażone są dzieci nie tylko na terenie szkoły, ale także poza jej obrębem.

W ramach przeprowadzonej akcji każdy uczeń otrzymał zestaw odblasków  tj. opaskę samozaciskową z nadrukiem algorytmu pierwszej pomocy przedmedycznej, breloczek-zawieszkę na karabińczyku,  odblaskowy suwaczek i zakładki do książki z nadrukiem znaków drogowych. Wszystkie te akcesoria zostały ufundowane przez urząd miasta Krosna.

Dodatkowo przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, którzy także uczestniczyli w spotkaniu,  podarowali dzieciom kamizelki odblaskowe.

Informację o konieczności używania akcesoriów odblaskowych prezydent miasta skierował do rodziców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE