PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeszcze do 11 lipca wnioski na zakup nowości wydawniczych

  • bad    7 lipca 2014 - 19:28
Jeszcze do 11 lipca wnioski na zakup nowości wydawniczych

Do 11 lipca biblioteki mogą składać wnioski do Programu Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych. Do pozyskania jest łącznie 20 mln zł.
Zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet Priorytetu 1 Programu BN „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" w roku 2014 wynosi 20 mln zł, w tym 1/3 kwoty dotacji na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży.

Uprawnionymi wnioskodawcami są biblioteki publiczne, zorganizowane w formie samorządowej instytucji kultury (wpisane do rejestru instytucji kultury), a także biblioteki publiczne stanowiące część innej samorządowej instytucji kultury (wpisanej do rejestru instytucji kultury).

Wnioski należy składać w dwóch egzemplarzach na adres Biblioteki Narodowej z dopiskiem „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek - Priorytet 1".

Kwota wkładu własnego, zadeklarowanego we wniosku, podobnie jak w roku ubiegłym, nie może być mniejsza niż 25% całości kwoty przeznaczonej na realizację zadania przez bibliotekę wnioskującą o dofinansowanie.

W podziale dotacji na poziomie 16 województw zaproponowano kryterium czytelnicze (wg liczby czytelników) i kryterium demograficzne (wg liczby ludności).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.