PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeszcze więcej atrakcji na stołecznej plaży

  • AW/um.warszawa.pl    4 czerwca 2012 - 14:00

Od początku czerwca mieszkańcy stolicy mogą codziennie korzystać z trzech miejskich plaż na prawym brzegu i bezpłatnie udostępnianych tam udogodnień. Od środy, 6 czerwca, będą też mogli odwiedzić nową atrakcję na lewym brzegu. Na tzw. ambonie śnieżnej powstaje „Życie nad Wisłą”.
Jak co roku miasto zaprasza na trzy plaże na prawym brzegu rzeki: Praską, Poniatowską (przy Stadionie Narodowym) oraz Saską. Od pierwszego czerwca z plażowych udogodnień – m.in. darmowych leżaków oraz sprzętu sportowego - można korzystać codziennie w godz. 12.00 - 20.00.

Na Plaży przy Stadionie czeka na warszawiaków program animacji sportowych i rekreacyjnych, prowadzony przez prywatnego operatora wybranego przez miasto. Na lewym brzegu od początku maja działa też Plaża Wisła, zlokalizowana przy Płycie Desantu na wysokości ul. Solec.

 Jak podaje stołeczny magistrat, od najbliższej środy powiększy się oferta animacji na lewobrzeżnych bulwarach. Do znanego Cudu nad Wisłą dołączy Życie nad Wisłą – przestrzeń, którą zapełnią m.in. warsztaty taneczne i dj’skie, jamy graffiti, wakacyjna liga w piłkę siatkową i badmintona, pikniki z ekipą z Longboard Shopu, a także cykl otwartych zajęć Fitness Doping.

Znajdą się tam m.in. dwie rampy - w tym jedna, jakiej w Polsce jeszcze nie było, bo nawiązująca do słynnych kalifornijskich basenów, profesjonalny parkiet dla tancerzy używany podczas słynnych zawodów Warsaw Challenge, boiska do badmintona, siatkówki plażowej,  mini piłki nożnej, street basketball’u, streetartowe szachy, tor do gry w kapsle, tęczowa bieżnia i długa plaża. Przestrzeń będzie zamykał zbudowany z kontenerów Surf Bar oferujący  świeże, owocowe koktajle. Będzie tam można wypożyczyć rower, rolki i longboardy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.