PARTNER PORTALU
  • BGK

Joachim Brudziński: 10 tys. policjantów podczas COP24

  • KDS    13 lutego 2018 - 21:28
Joachim Brudziński: 10 tys. policjantów podczas COP24
- Będzie to jedna z największych imprez, po Światowych Dniach Młodzieży, jaka będzie organizowana w Polsce - mówił o COP24 Brudziński. (fot.PTWP/Michał Oleksy)

Około 10 tysięcy policjantów będzie pilnowało bezpieczeństwa podczas COP24 - poinformował Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych odbędzie się w grudniu 2018 roku w Katowicach.
Szef MSWiA we wtorek (13.02) odwiedził Szkołę Policji w Katowicach, gdzie po spotkaniu ze słuchaczami i kadrą uczestniczył w odprawie z komendantami Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej. Wręczył też medale „Młodego Bohatera”.

W trakcie spotkania z mundurowymi przypomniał, jakie wyzwania czekają na nich w 2018 roku. M.in. chodzi o organizację sesję COP24 w Katowicach. Globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej, które odbędzie się w grudniu 2018, przyciągnie do stolicy Górnego Śląska kilka tysięcy przedstawicieli krajów z całego świata, w tym czołowych polityków.

– Będzie to jedna z największych imprez, po Światowych Dniach Młodzieży, jaka będzie organizowana w Polsce. Dla policji, ale też straży pożarnej i straży granicznej będzie ogromnym wyzwaniem – podkreślał podczas spotkania w Katowicach Brudziński. Poinformował też, że w zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom sesji zaangażowanych będzie około 10 tys. policjantów. Ponadto dodatkowe wsparcie zapewni także straż pożarna czy graniczna.

– Mamy pełną świadomość, jak dużo zadań czeka na służby mundurowe. Jednocześnie mamy świadomość, że to czym teraz możemy się cieszyć, to bardzo wysokie zaufanie społeczeństwa do służb mundurowych i poczucie bezpieczeństwa – mówił szef MSWiA. – Około dziewięćdziesiąt procent Polaków uważa, że żyjemy w bezpiecznym państwie. To wasza zasługa. Mówię to z głębokim przeświadczeniem, bez kokieterii – kierował swoje słowa do policjantów.

Zaznaczył, że chciałby, aby w ciągu najbliższych miesięcy, także to pozostałe 10 proc. społeczeństwa również zaufało mundurowym. 

- Żyjemy w takiej, a nie innej rzeczywistości, w takim, a nie innym świecie. Możemy sobie tylko pogratulować, że w przeciwieństwie do miast Europy zachodniej mieszkańcy Katowic, PoznaniaWrocławia czy Warszawy, spokojnie mogą wyjść na ulice i świętować. Jedyne, co im może grozić, to mandat, jeśli będą zbytnio szarżować po ulicach – podsumował Brudziński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.