PARTNER PORTALU
  • BGK

Joachim Brudziński: Nieprawdziwe zgłoszenia na 112 blokują możliwość kontaktu

  • PAP/KDS    9 lutego 2018 - 12:07
Joachim Brudziński: Nieprawdziwe zgłoszenia na 112 blokują możliwość kontaktu
- Wy wszyscy, którzy wpadniecie na tak niemądry pomysł, by wybrać numer 112 bez potrzeby, pamiętajcie, że ktoś inny może stracić życie, bo służby nie będą mogły na czas zareagować - mówił minister. (fot. Twitter/MSWiA)

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji zaapelował rozważne korzystanie z numeru alarmowego 112. - Służy on do powiadamiania o sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia i mienia. Nieprawdziwe zgłoszenia blokują możliwość kontaktu - podkreślił.
Minister spraw wewnętrznych i administracji uczestniczy w Rzeszowie w otwarciu nowego budynku Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W ocenie Brudzińskiego, warto mówić o skrajnie nieodpowiedzialnych ludziach, którzy pozwalają sobie, myśląc że to żart i dowcip, na nieuzasadnione zgłoszenia.

- Wy wszyscy, którzy wpadniecie na tak niemądry pomysł, by wybrać numer 112 bez potrzeby, pamiętajcie, że ktoś inny może stracić życie, bo służby nie będą mogły na czas zareagować - powiedział minister.

Szef MSWiA apelował, m.in. do mediów o edukowanie na ten temat, bo w skali roku takich zgłoszeń są miliony. - Jakaż jest skala nieodpowiedzialności, jakież olbrzymie wyzwanie, również przed rodzicami i nauczycielami aby edukować dzieci i młodzież, ale trzeba z przykrością stwierdzić także ludzi dorosłych, którzy czasami pod wpływem alkoholu wpadają na tego rodzaju niemądre pomysły - wskazał.

Minister mówił, że dla rządu PiS bezpieczeństwo obywateli jest priorytetem. Wskazał, że uczciwość wymaga by przypomnieć, że budowa nowego budynku Centrum Powiadamiania Ratunkowego rozpoczęła się za rządów poprzedników. - Spór polityczny jest rzeczą naturalną w każdej demokracji (…), pod warunkiem że jest to spór merytoryczny - powiedział Brudziński.

- Ale jest coś, co powinno być wyłączone z tej oczywistej dla każdej demokracji dyskusji czy sporu - tym jest bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszych współrodaków i obywateli - podkreślił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.