PARTNER PORTALU
  • BGK

Jubileusz skomplikuje organizację ruchu

  • PAP    11 lipca 2010 - 15:41

Warmińsko-mazurska policja przypomina, że w dniu widowiska wokół Pól Grunwaldzkich będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.
Jubileuszowe obchody 600-lecia bitwy pod Grunwaldem mają ściągnąć na Pola pod Stębarkiem ponad 100 tys. widzów - przewidują organizatorzy.

17 lipca od godz. 6 na trasie Grunwald - Łodwigowo - Stębark - Grunwald samochody będą poruszać się tylko w jednym kierunku. W otoczeniu Pól Grunwaldzkich pojazdy nie będą mogły zatrzymywać się wzdłuż drogi a jedynie na parkingach umieszczonych przy trasie, głównie w okolicach Stębarka. Zmieści się na nich 15,6 tysiąca samochodów i ok. 100 autokarów.

Jak poinformowała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej policji Anna Fic, została wyznaczona awaryjna droga dojazdowa, z której - w razie nadzwyczajnych sytuacji - będą korzystać tylko służby ratownicze i porządkowe. Będzie to droga powiatowa Łodwigowo - Osiekowo, która w połączeniu z drogą powiatową Leszcz - Jankowice - Rączki - Moczysko, będzie zapewniać dodatkowy wyjazd w kierunku Działdowa i Nidzicy.

17 lipca zostanie zamknięty odcinek drogi między Łodwigowem a Głodowem - z tej drogi korzystać będą tylko służby ratunkowe.

Policja apeluje do kierowców, by bezwzględnie podporządkowywali się poleceniom funkcjonariuszy z drogówki, którzy będą się starać rozładowywać korki. Na Pola Grunwaldzkie pojedzie kilkuset policjantów.

Małgorzata Słowik z wydziału prewencji i ruchu drogowego warmińsko-mazurskiej policji przypomina wszystkim wybierającym się do Grunwaldu, by dbali o swoje bezpieczeństwo i mienie. Piesi idący poboczem powinni poruszać się jak najbliżej lewej krawędzi jezdni, natomiast dzieci do 7 lat mogą przebywać na drodze tylko pod opieką starszych. Przed opuszczeniem samochodu na parkingu należy zabrać z niego dokumenty i inne cenne rzeczy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.