PARTNER PORTALU
  • BGK

Jubileuszowy memoriał Wagnera w Zielonej Górze

  • PAP    21 lutego 2012 - 16:44
Jubileuszowy memoriał Wagnera w Zielonej Górze

W dniach 20-22 lipca br. w Zielonej Górze odbędzie się jubileuszowy, dziesiąty siatkarski memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W czwartek podpisano umowę w tej sprawie.
O prawo organizacji tegorocznego turnieju ubiegało się dziesięć miast. Zielona Góra po raz pierwszy zorganizuje turniej. Podpis pod dokumentami złożyli: prezes fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak (zabierz głos/oceń marszałka) oraz prezydent miasta Janusz Kubicki (zabierz głos/oceń prezydenta).

- Negocjacje z panem prezesem Mrozem nie były łatwe, ale jestem przekonana, że było warto. Złota drużyna Wagnera wciąż jest w naszej pamięci i myślę, że te emocje pod koniec lipca odżyją na nowo. Organizatorzy postawili wysoko poprzeczkę i mieli wysokie wymagania. Cieszę, że nasz region spełnił oczekiwania - powiedziała Elżbieta Polak.

Przed rokiem w Zielonej Górze w turnieju World Grand Prix grały siatkarki.

- Miałem marzenie, żeby takie wielkie wspaniałe widowiska odbywały się w tej hali i to marzenie właśnie się spełnia. To będzie coś wspaniałego. Zainteresowanie jest bardzo duże. Mimo, że jeszcze nie ruszyła sprzedaż biletów, ja już otrzymuję mnóstwo telefonów i zapytań. Tak wielkiego zainteresowania sportowym wydarzeniem w naszym mieście jeszcze nie widziałem - podkreślił prezydent Kubicki.

Sprzedaż biletów ruszy w maju. Wejściówki uprawniające do obejrzenia dwóch spotkań będą w cenach od 30 do 120 złotych. Wiadomo, że w dziesiątym turnieju Huberta Jerzego Wagnera wystąpi reprezentacja Polski, duże są również szanse na udział Brazylii. To będzie ostatni sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi.

Zainteresowanie zespołów jest w tym roku rekordowe. Organizatorzy chcą jednak, aby w Zielonej Górze zagrały tylko te reprezentacje, które pojadą również do Londynu.

- Pod uwagę branych jest bardzo dużo drużyn. Rozważana jest kandydatura Iranu, bardzo chcą przyjechać Kuba i Stany Zjednoczone. Warunek jest jeden. Wszyscy muszą mieć zagwarantowany start w igrzyskach olimpijskich - zaznaczył Mróz.

Przed rokiem dziewiąty memoriał Huberta Wagnera odbył się w katowickim Spodku. Zwyciężyła reprezentacja Włoch.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.