PARTNER PORTALU
  • BGK

Już 41 osób z zarzutami w gminie

  • PAP    7 maja 2010 - 16:00

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejnych pięć osób w gminie Sokolniki. Ma to związek ze śledztwem związanym z niegospodarnością. W całej sprawie zarzuty usłyszało już 41 osób.
Pięcioro przedsiębiorców z terenu województwa wielkopolskiego i łódzkiego zatrzymali agenci CBA. Jest to czterech mężczyzn i kobieta w wieku od 45 do 52 lat. Prokuratura Okręgowa w Sieradzu przedstawiła im zarzuty oszustwa związanego z wyłudzeniem środków finansowych pochodzących m.in. z funduszy unijnych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach związanych z realizacją inwestycji, niegospodarności oraz zakłócaniem toku przetargów publicznych.

Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczeń majątkowych w kwocie od 10 do 130 tysięcy złotych.

W całej sprawie zarzuty usłyszało już 41 osób, w tym wójt i sekretarz gminy Sokolniki, a łączna kwota dokonanego zabezpieczenia majątkowego na mieniu osób podejrzanych sięga kwoty 2 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2010-05-11 11:33:14

    Oj, oj, Jaśnie Włodarze, bardzo to nieładnie. Za komuny się kradło, teraz znów się kradnie ? Wasz przekręt, rekiet, szaber dla reszty narodu, To widmo bezrobocia, biedy, nędzy, głodu.