PARTNER PORTALU
  • BGK

Już dziś dziesiąty Open’er Festival

  • BB    30 czerwca 2011 - 00:56
Już dziś dziesiąty Open’er Festival

Przed nami dziesiąta, jubileuszowa edycja Heineken Open’er Festival w Gdyni. To wydarzenie muzyczne, które na stałe wpisało się w europejski kalendarz najważniejszych letnich festiwali.
W dniach 30 czerwca – 3 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo królować będzie najlepsza międzynarodowa oraz polska muzyka. Na siedmiu scenach wystąpi prawie 140 artystów. Wśród nich m.in.: The Strokes, Coldplay, M.I.A, Brodka, Pogodno, Vavamuffin, a w sobotę (2 lipca) – wybitny wokalista i gitarzysta Prince.

Do wynoszącego w tym roku 20 mln zł budżetu festiwalu miasto dołoży 4 mln zł.
Czytaj też: Dobra impreza to żyła złota

Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali sporo dodatkowych atrakcji:
- wystawa „10 lat Heineken Open’er Festival w Alter Space” - oprócz 40 zdjęć, dokumentujących festiwalowe wspomnienia, prezentowane są gadżety ze wszystkich edycji, m.in. opaski na rękę;

- Diabelski młyn - goście będą mogli po raz pierwszy na festiwalu w Polsce przejechać się na ogromnym diabelskim młynie;

- SILENT DISCO - każdy uczestnik otrzyma parę bezprzewodowych słuchawek. Na dwóch osobnych kanałach będzie grało dwóch DJ-ów, co sprawia, że każdy będzie mógł słuchać muzyki, na którą ma w danej chwili ochotę.

- KIDS ZONE - warsztaty zarówno dla przedszkolaków (4-6 lat), jak i uczniów podstawówek (7-11 lat). Strefa otwarta jest codziennie w godz. 16.00-23.00. Przy wejściu do strefy znajduje się punkt rejestracyjny, w którym rodzice wypełnią oświadczenia i wszyscy dostaną opaski wstępu do strefy. W KIDS ZONE dzieci przebywają cały czas pod okiem opiekunów, a osoby bez opasek nie mogą do niej wchodzić.

- MEETING POINTS - cztery miejsca na terenie festiwalu, w których będzie można skorzystać z bezprzewodowego Internetu i pobrać festiwalową aplikację. Meeting Points będą umieszczone na podestach. Festiwalowicze poznają je po charakterystycznych parasolach firmy Alter Art.

Na przyjęcie fanów Open’era przygotowało się też miasto. Główne ulice Gdyni: Świętojańska, Władysława IV, Śląska, 10 Lutego, Morska oraz al. Zwycięstwa i al. Marszałka Piłsudskiego tradycyjnie ozdobione są festiwalowymi flagami. Nad głównymi ciągami komunikacyjnymi zamontowano okolicznościowe bramownice. Na ul. Świętojańskiej zawisły dodatkowo proporce Unii Europejskiej, podkreślające rozpoczynającą się polską prezydencję w UE.

Przy pl. Konstytucji przez cztery dni trwania festiwalu działać będzie punkt informacyjny, w którym dla fanów muzyki przygotowano m.in. 10 tys. butelek wody mineralnej oklejonej okolicznościową etykietą oraz informatory i mapy Gdyni. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.