PARTNER PORTALU
  • BGK

Już szykują się do Nocy Muzeów

  • PAP    6 lutego 2012 - 15:30

Do 12 lutego stołeczne Biuro Promocji Miasta będzie przyjmować zgłoszenia od muzeów, galerii i instytucji kulturalnych, które chcą wziąć udział w tegorocznej, dziewiątej edycji Nocy Muzeów zaplanowanej na noc z 19 na 20 maja.
Do Nocy Muzeów w Warszawie mogą zgłaszać się instytucje kulturalne znajdujące się na terenie stolicy. W formularzu powinien znaleźć się adres, pod którym będzie odbywało się dane wydarzenie. Warunkiem uczestniczenia w Nocy Muzeów jest przygotowanie wystawy lub innego wydarzenia kulturalnego dostępnego bezpłatnie dla zwiedzających.

W programie imprezy nie mogą znaleźć się wydarzenia o charakterze komercyjnym, a udział w akcji i zamieszczenie informacji o materiałach promujących Noc Muzeów są bezpłatne. Przesyłane przez instytucje zdjęcia, grafiki i wizualizacje będą zamieszczone przy opisie wydarzenia na stronie internetowej Nocy Muzeów w Warszawie. Na podstawie przysłanych zgłoszeń mają zostać opracowane trasy bezpłatnych linii autobusowych i kampania promująca akcję finansowane z budżetu m.st. Warszawy.

Placówki, które wypełnią i prześlą kwestionariusz, otrzymają po 12 lutego kolejny rozszerzony formularz, z prośbą o wpisanie planowanego programu wydarzenia i proponowanych atrakcji. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma, jak podkreślają przedstawiciele miasta, ułatwić i przyśpieszyć koordynację działań pomiędzy uczestnikami i organizującym imprezę stołecznym ratuszem.

Nowością tegorocznych zgłoszeń jest rejestracja internetowa pod adresem www.kulturalna.warszawa.pl/nm2012-form.html. Chętni do udziału w Nocy Muzeów, którzy nie zdążą z rejestracją do 12 lutego mogą wysłać pytanie o możliwość zapisania się pod adres nocmuzeow@um.warszawa.pl.

Tegoroczna Noc Muzeów zaplanowano na weekendową noc z 19 na 20 maja i podobnie jak w ubiegłych latach organizowana jest w terminie Europejskiej Nocy Muzeów.

W zeszłym roku w warszawskiej edycji imprezy uczestniczyło 200 placówek - muzeów, galerii oraz instytucji kulturalnych, które podczas jednej nocy odwiedziło blisko 200 tys. zwiedzających. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także w tym roku, przedsięwzięcie będzie koordynować Biuro Promocji Miasta.

Bliższe informacje na temat stołecznej Nocy Muzeów są dostępne na stronie www.kulturalna.warszawa.pl oraz pod adresem mailowym nocmuzeow@um.warszawa.pl lub pod numerami telefonów: 22 656 65 04 i 22 656 76 27.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.