PARTNER PORTALU
  • BGK

Już w przyszły weekend największa biesiada na Pomorzu

  • MR    28 sierpnia 2012 - 12:43
Już w przyszły weekend największa biesiada na Pomorzu

Świeże, niepasteryzowane piwo prosto z beczki, regionalne przysmaki przyrządzane tylko według naturalnych receptur, występy teatrów, kapel biesiadnych i zespołów rockowych. Już w przyszłą sobotę (8.09) dziewiąta edycja Koźlaków Bielkowskich organizowanych przez Browar Amber.
W ubiegłym roku na Koźlach do późnych godzin nocnych bawiło się 10 tysięcy osób. W tym organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania. Gości  z całego kraju do położonego 12 kilometrów od Gdańska malowniczego Bielkówka przyciąga nie tylko dobra zabawa przy wyjątkowej muzyce, ale również Jarmark Produktów Regionalnych.
 
 
To właśnie w drugą sobotę września już od lat amatorzy dobrego smaku i poszukiwacze zdrowej żywności przygotowanej według tradycyjnych przepisów mogą spróbować specjałów smacznej, lecz rzadko spotykanej kuchni kaszubskiej, kociewskiej i żuławskiej. W Bielkówku będzie można więc zaopatrzyć się w legendarne już ogórki kartuskie, pieczywo na zakwasie, regionalne sery, wędliny bez grama konserwantów, czy pierogi wytwarzane w domowym zaciszu. Będzie też coś na słodko: kaszubskie gospodynie specjalnie na tę okazję upieką nieznane nigdzie indziej kuchy, czyli specyficzne znane tylko na Kaszubach ciasto drożdżowe.
 

Podczas Koźlaków dopieszczeni też zostaną piwosze. Z beczek popłynie Koźlak i piwo Żywe. Nie zabraknie też dopiero co uwarzonego Grand Imperial Portera i Złotych Lwów. A wszystkie trunki w wersji niefiltrowanej i niepasteryzowanej.
 
- Do sukcesów Koźlaków przyczynili się z pewnością miłośnicy dobrego piwa, z myślą o których biesiada powstała. Jednak w tej chwili nie mniej gości przyjeżdża na bielkowską imprezę ze względu na Jarmark Produktów Regionalnych, które już od dłuższego czasu świętują triumfalny powrót na polskie stoły. Coraz częściej wybierając produkt, zwracamy uwagę na to, skąd pochodzi, kto go wytworzył i jaką metodą. Nas to tylko cieszy, bo jako browar od lat promowaliśmy regionalne, naturalnie przyrządzane produkty – mówi Marek Skrętny, dyrektor marketingu w Browarze Amber.
 

Ale Koźlaki to nie tylko jedzenie i picie. Przez cały dzień na scenie będą występować zespoły, a na najmłodszych czeka przedstawienie lalkowe, na które zaprasza białostocki Teatr pod Orzełkiem. Impreza – jak co roku – zakończy się potańcówką, która potrwa do bardzo późnych godzin nocnych.
 
Pierwsza biesiada Koźlaki Bielkowskie miała miejsce w 2003 roku, gdy w Browarze Amber pierwszy raz uwarzono piwo Koźlak. To właśnie imprezą, której tytuł zaczerpnięto od tego rodzaju piwa postanowiono inaugurować corocznie sezon na to ciemne piwo.

Tegoroczna biesiada odbędzie się 8 września, jak co roku, na polach przy Browarze Amber w Bielkówku. Start o godzinie 10.00. Z Dworca Autobusowego w Gdańsku oraz z Pruszcza Gdańskiego przez cały dzień kursować będą bezpłatne autobusy dowożące i odwożące biesiadników.  
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.