PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalisz będzie miał największą komendę policji w Polsce

  • PAP/PSZ    3 stycznia 2018 - 16:08
Kalisz będzie miał największą komendę policji w Polsce
Budynek główny kaliskiej komendy ma pomieścić 400 funkcjonariuszy. (fot. Shutterstock)

W ramach programu modernizacji służb mundurowych zostanie zrealizowanych w kraju 209 inwestycji za ponad 9 mld złotych; kaliska komenda policji będzie największą w Polsce - oznajmił 3 stycznia w Kaliszu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.
Wiceminister uczestniczył w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

"Ta budowa jest możliwa dzięki wprowadzeniu 4-letniego programu modernizacji Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i BOR, na realizację którego zaplanowano ponad 9 mld złotych. Budujemy komendy, komisariaty, posterunki, modernizujemy istniejące obiekty, kupujemy sprzęt i wyposażenie, a także podwyższamy wynagrodzenia" - oświadczył podczas uroczystości Zieliński.

Zapowiedział, że takich inwestycji, jak ta w Kaliszu, będzie więcej, bowiem zaplanowano ich łącznie 209, "ale ta w Kaliszu należy do największych i bardzo oczekiwanych, ponieważ kaliska policja funkcjonuje w czterech obiektach", a pracuje w niej ponad 500 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Zieliński dodał, że te działania są realizowane po to, żeby "Polacy mogli czuć się bezpiecznie, a na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać".

Czytaj także: Lubelscy księża pomogą policjantom

Jak poinformował projektant kaliskiej komendy Konrad Furman, powierzchnia użytkowa budynku nowej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wynosi ponad 10 tys. metrów kw. W skład zespołu wchodzą budynek główny dla 400 funkcjonariuszy, którzy będą mogli pracować na jednej zmianie, strzelnica, sala gimnastyczna i siłownia, miejsca warsztatowe, stacja obsługi pojazdów, budynki garażowe, około 100 miejsc parkingowych oraz budynek kynologiczny, służący do tresury psów policyjnych.

Koszt inwestycji wynosi 57 mln złotych, z czego 10 mln pochodzi z budżetu miasta Kalisza.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu Piotr Mąka zapewnia, że inwestycja poprawi dostęp mieszkańców do policji i wpłynie na efektywność pracy funkcjonariuszy.

Budowa nowej komendy ma zostać zakończona zgodnie z umową w 2019 roku a więc na 100-lecie polskiej policji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.