PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalisz ma mobilny system ostrzegania i powiadamiania

  • PAP/KDS    14 sierpnia 2017 - 15:32
Kalisz ma mobilny system ostrzegania i powiadamiania
Chcemy mieć dobrą komunikację z mieszkańcami - mówi prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński (fot. UM Kalisz)

W poniedziałek (14.08) w Kaliszu zaczął działać mobilny system bezpłatnego ostrzegania i powiadamiania. Jego użytkownicy będą mieli możliwość dowiedzieć się m.in. o utrudnieniach komunikacyjnych i zagrożeniach meteorologicznych.
"Chcemy mieć dobrą komunikację z mieszkańcami, dlatego postanowiliśmy skorzystać z oferty Samorządowego Informatora SMS. Dzięki temu każda informacja trafi bezpośrednio do mieszkańca na jego telefon komórkowy" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Przedstawiciel SISMS z Wrocławia Zbigniew Burzyński poinformował, że komunikator posiada trzy kanały informacyjne: SMS-owy, mailowy oraz najnowszy - multimedialne powiadomienia na aplikację mobilną.

"W aplikacji informacje nadają urząd miasta, policja, straż pożarna, ośrodki kultury i sportu, wodociągi, energetyka, centra zarządzania kryzysowego oraz regionalne centra ostrzegania" - wyliczył Burzyński.

Jak podkreślił, za pośrednictwem komunikatora jest możliwość komunikacji zwrotnej, oznaczania miejsc na mapie, dołączania różnych plików oraz badania opinii publicznej.

"Struktura systemu zapewnia bezpieczeństwo, serwery działają na terenie Polski. Informacje dotyczące mieszkańców są chronione, a panel informacyjny jest dostosowany pod zewnętrzne kontrole" - zapewnił Burzyński.

Mieszkańcy instalują się do systemu samodzielnie. Marta Jeżyk z biura komunikacji społecznej w kaliskim urzędzie poinformowała, że pracownicy ratusza zostali już przeszkoleni. "Program jest bardzo intuicyjny i przyjazny" - powiedziała.

Zapewniła, że za pośrednictwem systemu nie będą przesyłane reklamy czy spamy. Roczny koszt opłaty aktywacyjnej wynosi 13 tys. złotych. Za kolejne lata urząd będzie płacić abonament miesięczny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Andrzej, 2017-08-21 13:16:29

    Gmina Siechnice (powiat wrocławski) posiada ten system już od pięciu lat...