Kamera termowizyjna dla krośnieńskiej straży

  • www.krosnocity.pl (Ewa Bukowiecka)
  • 02-01-2012
  • drukuj
Starosta krośnieński Jan Juszczak i przewodniczący rady powiatu Andrzej Krężałek, wręczyli komendantowi straży pożarnej w Krośnie bryg. Krzysztofowi Korcowi kamerę termowizyjną wartą blisko 30 tys. zł.
Kamera termowizyjna dla krośnieńskiej straży
– Jest to dla nas duża satysfakcja, że możemy wesprzeć Państwową Straż Pożarną w Krośnie. Mam nadzieję, że kamera będzie służyła bezpieczeństwu i przyczyni się do ratowania życia i zdrowia mieszkańców miasta i powiatu – podkreślił starosta J. Juszczak.

– W imieniu zarządu i radnych powiatu przekazuję to urządzenie z życzeniami aby nie było konieczności częstego używania, a jeśli wystąpi taka potrzeba to żeby skutecznie działało i jak najdłużej się sprawdzało – dodał.

Ten jednostkowy sprzęt techniczny, który obecnie rzadko występuje na terenie województwa podkarpackiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa), będzie stanowił podstawowe wyposażenie dowódcy akcji gaśniczej do lokalizacji źródła ognia w silnym zadymieniu. Kamery tego typu wykorzystywane są również w akcjach poszukiwania osób zaginionych w warunkach nocnych lub o ograniczonej widoczności.

– Jest mi niezmiernie miło, że dobro mieszkańców powiatu jest priorytetem działania władz samorządowych powiatu krośnieńskiego – powiedział komendant Krzysztof Korzec. Wyrazem tego jest podniesienie standardów działań krośnieńskich strażaków poprzez zakup i przekazanie w użytkowanie bardzo potrzebnego urządzenia jakim jest wysokiej klasy kamera termowizyjna. Dziękuję w imieniu własnym, strażaków PSP, strażaków OSP oraz mieszkańców.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE