Kamery na tarnowskich osiedlach

  • GK/tarnow.pl
  • 21-09-2011
  • drukuj
Magistrat realizuje pilotażowy projekt „Monitoring cyfrowy terenów spółdzielni mieszkaniowych”.
Kamery na tarnowskich osiedlach
Zainteresowane współpracą spółdzielnie otrzymują dwie cyfrowe kamery szybkoobrotowe wraz z rejestratorem niezbędnym dla monitorowania terenów administrowanych.

Wartość przekazanego sprzętu to 10 tys. zł. Rozwiązanie systemu monitoringu cyfrowego jest w pełni skalowalne umożliwiające dokumentowanie zdarzeń, zmianę stref monitorowania, udostępnianie podglądu uprawnionym służbom.

Udział w programie, w tym wykonanie prac instalacyjnych oraz dalszą rozbudowę systemu zadeklarowały Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadzieja”.

Podpisano stosowne porozumienie w ten sprawie. To dobry początek budowy systemów monitoringu osiedlowego. Monitoring terenów administrowanych przez spółdzielnię uzupełnia pozostałe dwa działania IT, utrzymanie i rozwój analogowego monitoringu przestrzeni publicznych Tarnowa (realizowany w oparciu o system monitoringu Straży Miejskiej) oraz system nadzoru terenów przyszkolnych budowany w ramach projektu MRPO.

W ramach projektu „Rozbudowa i zwiększenie dostępności do sieci szerokopasmowych systemu EduNet w Tarnowie” każda z 78 jednostek edukacyjnych jest wyposażana w szybkoobrotową cyfrową kamerę do montażu zewnętrznego oraz współpracujący z nią rejestrator. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

wiem,że jeden taki grasował po osiedlu ale żeby ani be ani me???

Je jm ość, 2011-09-21 12:45:11 odpowiedz

Wreszcie będzie bezpieczniej może...

furiat, 2011-09-21 11:50:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE