PARTNER PORTALU
  • BGK

Kąpielisko Morskie dzierżawcą mola

  • PAP    18 października 2010 - 19:35
Kąpielisko Morskie dzierżawcą mola

Spółka Kąpielisko Morskie Sopot wygrała przetarg na dzierżawę mola i przystani jachtowej w Sopocie. Firma ta dzierżawi już molo od 1991 roku. Kąpielisko było jedyną firmą, która złożyła ofertę w przetargu.
Rzecznik Urzędu Miasta w Sopocie Magdalena Jachim poinformowała w poniedziałek, że jako poddzierżawcę przystani jachtowej wskazano spółkę Promarina Management. Jest ona członkiem szwedzkiego koncernu Viamare Promarina Management AB, największego operatora marin w Skandynawii. 

Umowa z przyszłym operatorem zostanie podpisana na 10 lat. Każdego roku będzie on zwracał do kasy miasta 20,1 proc. wpływów z biletów wstępu na molo oraz 30 proc. wpływów z opłat za cumowanie jachtów w marinie. Przedsiębiorstwo Kąpielisko Morskie Sopot zadeklarowało także przekazanie 1,1 mln zł na remont Placu Zdrojowego. W tym roku całkowity przychód z biletów na molo wyniósł ok. 2,5 mln zł.

Operator został zobowiązany m.in. do wymiany bramek na płatną część mola i bieżącej konserwacji mola, prowadzenia trzech lokali gastronomicznych oraz realizacji programu kulturalnego w muszli koncertowej. W sezonie zimowym na molo ma funkcjonować lodowisko, a w sezonie wakacyjnym - kino letnie.

Dzierżawca musi także zapłacić czynsz początkowy w wysokości 3,5 mln zł. Tę kwotę operator będzie mógł co roku odliczać (po 350 tys. zł) od należności wobec miasta z tytułu wpływów z biletów.

W lipcowym, pierwszym przetargu dotyczącym dzierżawy sopockiego mola i przystani jachtowej nikt się nie zgłosił. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.