PARTNER PORTALU
  • BGK

Kapliczki specjalnej troski

  • JL    1 kwietnia 2010 - 10:17

200 tys. zł w sumie mogą zdobyć w konkursie małopolskie samorządy podejmujące prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach.
Dotację w ramach drugiej edycji konkursu „Kapliczka” można uzyskać na pokrycie kosztów prac lub robót budowlanych przy obiektach zabytkowych na terenie samorządu składającego wniosek. Wnioskodawca prace musi wykonać do 10 grudnia 2010 r. Na jedno zadanie otrzyma się nie więcej niż 20 tys. zł.

W 2009 r. małopolski sejmik dofinansował 17 takich zadań. Dzięki temu udało się m.in. dokonać konserwacji XVIII-wiecznej kapliczki św. Trójcy na rynku w Czarnym Dunajcu, kapliczki NMP Królowej Nieba w Klikuszowej, św. Walentego w gminie Tarnów, kapliczki – kamiennego obelisku z 1767 r. na Górze Szubiennej w Myślenicach, kapliczki św. Jana Nepomucena w Czchowie czy kapliczki św. Floriana w Radziszowie.

Na zlecenie urzędu marszałkowskiego w 2009 r. za prawie 480 tys. zł wykonano także konserwacje 18 zabytkowych kapliczek przydrożnych w pasach dróg wojewódzkich, m.in. w Zakliczynie, Zawoi i Suchej Beskidzkiej. W tym roku też będzie konkurs na odnowę kolejnych 10 obiektów przy drogach wojewódzkich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: