PARTNER PORTALU
  • BGK

Kard. Dziwisz: musimy się dobrze przygotować do Światowych Dni Młodzieży

  • PAP/em    16 listopada 2015 - 18:02
Kard. Dziwisz: musimy się dobrze przygotować do Światowych Dni Młodzieży
- Martwimy się, bo wypadki w Paryżu pokazały, że pokój i bezpieczeństwo w Europie jest zagrożone - powiedział kard. Dziwisz (fot. facebook.com/swiatowydzienmlodziezy)

Wypadki w Paryżu pokazały, że bezpieczeństwo w Europie jest zagrożone. Musimy się dobrze przygotować do Światowych Dni Młodzieży 2016 we współpracy z innymi krajami – powiedział w poniedziałek (16.11) metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.
Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca 2016 r. Według szacunków organizatorów przybędzie na nie ok. 2 mln 600 tys. osób.

"Martwimy się, bo wypadki w Paryżu pokazały, że pokój i bezpieczeństwo w Europie jest zagrożone. Mamy nadzieję, że te sprawy zostaną jakoś rozwiązane, że nie będzie tego zagrożenia" – powiedział kard. Dziwisz dziennikarzom, którzy pytali go o bezpieczeństwo podczas ŚDM 2016.

Jak podkreślił kardynał, "Europa ma wystarczająco siły, w połączeniu ze Stanami Zjednoczonymi, aby to jednak rozwiązać - żeby nadal Europa, w tym Polska, czuła się bezpiecznie, i żeby równocześnie nie tylko ŚDM w Polsce, ale i Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Paryżu mogły się odbyć w bezpieczeństwie, w spokoju, na co Europa zasługuje".

Czytaj też: Pomorze gotowe na przyjazd młodych katolików z zagranicy

Pytany, czy jego zdaniem taka wyjątkowa sytuacja wymaga pomocy z zagranicy, również z USA, kardynał odpowiedział: "Jeśli chodzi o Europę, jest to organizm połączony i musimy współpracować z innymi krajami, tak samo i służby bezpieczeństwa w Polsce też muszą się oprzeć o inne kraje". "To jest normalna rzecz – przepływ wiadomości. W każdym razie w tej chwili jesteśmy pełni nadziei, że to wszystko się dobrze przygotuje i zostanie przeprowadzone w pełnym bezpieczeństwie" – powiedział kard. Dziwisz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.