PARTNER PORTALU
  • BGK

Kard. Nagy i bp Pieronek na parafiadzie. Sołtys szafarzem

  • KAI    2 sierpnia 2010 - 09:47

Od wystrzału pocisku z armaty rozpoczęła XI Parafiada w Lachowicach koło Suchej Beskidzkiej w archidiecezji krakowskiej. Uczestniczyli w niej kard. Stanisław Nagy i bp Tadeusz Pieronek.
Uczestnicy Parafiady spotkali się przed jej rozpoczęciem na uroczystej Mszy św. w miejscowym kościele. - Parafia rozumiana jako wspólnota winna łączyć się nie tylko w czasie nabożeństw i modlitwy, ale także podczas wspólnej radości i zabawy - mówił ks. kard. Stanisław Nagy, który przewodniczył liturgii.

Wśród celebransów był również bp Tadeusz Pieronek. Hierarcha wręczył państwu Halinie i Krzysztofowi Pacygom, lokalnym przedsiębiorcom, tytuł Miłosiernego Samarytanina. - Bardzo się cieszę z tego tytułu, mam cichą nadzieję, że to będzie jakaś wskazówka dla moich kolegów przedsiębiorców, że warto wspierać wszelkie dobre inicjatywy - mówi Krzysztof Pacyga. Eucharystię uświetniła gminna orkiestra dęta.

W Parafiadzie uczestniczyli nadzwyczajni szafarze z archidiecezji krakowskiej. Zmierzyli się oni w towarzyskim meczu z drużyną kleryków z seminarium z Kalwarii Zebrzydowskiej. Wspólnie z drużyną policjantów i pracowników firmy Pacyga (głównego sponsora Parafiady) walczyli o puchar ks. kard. Stanisława Dziwisza.

W trakcie imprezy była możliwość skorzystania z darmowych przejazdów lokomotywą dla dzieci, a także z poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lachowic. Nie brakło też wspólnego biesiadowania przy dźwiękach kapeli ,,Z pod Grojca" oraz zabawy tanecznej, której ton nadawała orkiestra ,,Ze Słowacji". Zaprezentował się ponadto kabaret ,,Teka" z Osielca.

- Celem parafiady jest przede wszystkim wspólne spotkanie mieszkańców, czas przeżyty przy dobrej i spokojnej zabawie - mówi Grzegorz Krawczyk, sołtys wsi Lachowice i jednocześnie nadzwyczajny szafarz komunii świętej, inicjator organizowania parafiad. O puchar sołtysa wsi walczyli uczestnicy Rowerowego Rajdu Rowerów Górskich. Patronat nad parafiadą objął metropolita krakowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.