PARTNER PORTALU
  • BGK

Karnety na Open'er festival dla radnych. CBA bada czy to łapówka

  • KDS    31 maja 2017 - 07:53
Karnety na Open'er festival dla radnych. CBA bada czy to łapówka
Karnety nie trafiły do mieszkańców Gdyni, a do przedstawicieli władz, policji, posłów (fot. pl.wikipedia.org)

Centrale Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy wręczenie karnetów na Oper'er festival przedstawicielom władz Gdyni nie było formą łapówki.
Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy przekazanie biletów było zgodne z prawem. Jak informuje portal Trojmiasto.pl, Gdynia na dofinansowanie kultowego festiwalu przeznaczyła w 2015 roku 4,9 mln zł, rok później 4 mln zł. W ramach umowy organizator przekazał miastu karnety na imprezę, które urzędnicy mogli rozdać według uznania.

Jednak nie trafiły one do mieszkańców miasta a do miejskich radnych, prezydentów, burmistrzów okolicznych miejscowości, rektorów uniwersytetów, posłów, przedstawicieli Policji czy Straży Miejskiej a nawet do szefowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała zasady rozdzielania karnetów tłumaczy Trojmiasto.pl tak: - Prezydent w kierunkowej dyspozycji polecił sporządzić listę odbiorców zaproszeń w ramach puli otrzymanej od organizatora. Poza osobami, które nie były bezpośrednio związane z przygotowaniem imprezy bądź jej zabezpieczeniem, lista uwzględniała potrzeby recepcyjne miasta oraz wnioski branżowo zainteresowanych gdynian i organów administracji publicznej. Nie ustalano sformalizowanej procedury dystrybucji zaproszeń, ani nie powstał dokument ją ustalający. 

Teraz osoby, które skorzystały z wejściówek muszą odpowiedzieć na szereg pytań stawianych przez funkcjonariuszy CBA. M.in. czy bilety były darmowe. To może zadecydować czy była to forma łapówki czy nie. 

Cała sprawa ujrzała światło dzienne już w zeszłym roku, kiedy jeden z mieszkańców miasta napisał wniosek o udzielenie informacji publicznej.

Z nieoficjalnych informacji portalu Trojmiasto.pl wynika, że miejscy radni nie otrzymają w tym roku darmowych biletów. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.