Karta turysty coraz bardziej popularna

7,5 tysiąca kart turysty upoważniających do zniżek m.in. w muzeach, hotelach czy restauracjach sprzedała od początku roku Gdańska Organizacja Turystyczna.
Karta turysty coraz bardziej popularna

Z przedstawionej oferty, posiadacze karty najchętniej wybierali odwiedziny w gdańskim Muzeum Bursztynu. Jak poinformowała wiceprezes Organizacji Anna Bartoszewicz-Pajka, karta pojawiła się w Gdańsku, przede wszystkim po to, by zaspokoić oczekiwania odwiedzających miasto turystów zza granicy.

„W dużej części świata tego typu karta jest standardem” – wyjaśniła wiceprezes. Z oferty chętnie korzystają także Polacy odwiedzający Gdańsk oraz mieszkańcy.

Karta turysty uprawnia w tym roku do – najczęściej 10-procentowych – zniżek przy korzystaniu z oferty około 230 obiektów. Poza muzeami czy hotelami są wśród nich wypożyczalnie rowerów i innego sprzętu turystycznego, puby, kluby bowlingu i spa, centra rozrywki dla dzieci, salony fryzjerskie, usługi taksówkowe i sklepy z biżuterią.

Większość obiektów objętych promocją znajduje się w Trójmieście, ale w ofercie znalazły się też np. parki linowe w Łebie czy Szymbarku, Muzeum Zamkowe w Malborku czy pomorskie latarnie morskie.

Kosztująca 13 zł karta jest ważna przez rok poczynając od 1 maja do końca kwietnia następnego roku. Można do niej dokupić dodatkowy pakiet „zwiedzanie” lub „komunikacja” umożliwiające bezpłatny transport na terenie Trójmiasta i wstęp do wybranych placówek przez 24 lub 72 godziny.

Oferta „zwiedzanie” pozwala na bezpłatne jednorazowe wejście do 22 muzeów oraz gdańskiego zoo. W pakiecie tym znajdują się placówki prowadzone przez Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, w tym Muzeum Bursztynu, Dwór Artusa czy Ratusz Głównego Miasta.

„Zwykle posiadacz karty po wykupieniu opcji zwiedzanie odwiedza w jego ramach pięć, sześć muzeów. W ubiegłym roku odnotowaliśmy około 25 tysięcy wejść do muzeów z kartą turysty” – poinformowała Bartoszewicz-Pajka.

Jak dodała, najpopularniejszymi placówkami są Muzeum Bursztynu (ponad 3 tys. odwiedzin z kartą w ub.r.), Ratusz Głównego Miasta (2650 odwiedzin) oraz Dwór Artusa (2550 odwiedzin).

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE