PARTNER PORTALU
  • BGK

Kaszubskie klimaty w Gdyni

  • gdynia.pl    24 lutego 2011 - 16:20

Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Kultury i Rozrywki "Gemini" w Gdyni zaprasza od 25 lutego do 10 marca na wystawę "Kaszubskie klimaty". Swoje prace zaprezentuje Anna Szulc Pokrywka.
Anna Maria Szulc Pokrywka urodziła się w 1938 r. w Warszawie. W latach 1951-1956 była uczennicą Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie. Następnie ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz oraz Wydziale Malarstwa. Ukończyła specjalizację z tkaniny artystycznej. Dyplom z malarstwa i tkaniny oraz tytuł magistra sztuki uzyskała w 1963 roku.

Oprócz malarstwa artystka zajmowała się również grafiką użytkową, otrzymując wiele nagród i wyróżnień w konkursach na plakaty, znaki firmowe oraz grafikę reklamową. W jej twórczości dominuje jednak malarstwo olejne, gwasz, akwarela i pastel. Artystkę fascynuje ciało kobiety i ono właśnie, obok pejzażu - kaszubskiego, miejskiego oraz nadmorskiego, jest głównym tematem jej prac. Anna Szulc Pokrywka maluje również kwiaty, widoki Gdańska i dawnej Gdyni, a wcześniej Lidzbarka Warmińskiego i jego zabytków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.