PARTNER PORTALU
  • BGK

Katastrofa budowlana w Poznaniu. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych

  • PAP/KDS    4 marca 2018 - 15:38
Katastrofa budowlana w Poznaniu. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych
Z najnowszych danych PSP wynika, że zginęły 4 osoby, zaś 24 są ranne. (fot.poznan.pl)

Z jednej do czterech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się kamienicy w Poznaniu. Ranne są 24 osoby.
  • Do wybuchu gazu w kamienicy doszło w niedzielę (4.03) przed godz. 8 rano. Następnie budynek częściowo zawalił się.
  • Z najnowszych danych PSP wynika, że zginęły 4 osoby, zaś 24 są ranne. 
  • Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zapewnił, że wszyscy poszkodowani mogą liczyć na pomoc ze strony miasta. 

- Liczba osób rannych się na razie nie zmieniła, niestety zwiększyła się za to liczba ofiar śmiertelnych. Około godziny 14. otrzymaliśmy informację o znalezieniu kolejnego ciała - powiedział rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Komendant Główny PSP. gen. brygadier Leszek Suski powiedział w niedzielę, że w gruzowisku nie powinno już być więcej osób. - W budynku przebywało 40 osób, 24 osoby zostały poszkodowane. Mamy cztery ofiary śmiertelne. Według naszych wyliczeń, naszych urządzeń pomiarowych, naszych grup poszukiwawczo-ratowniczych w tym gruzowisku nikt już raczej nie powinien się znajdować - powiedział.

Działania straży pożarnej w miejscu zdarzenia potrwają prawdopodobnie do poniedziałku.

Przypomnijmy, do wybuchu gazu i zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu doszło ok. godz. 7.50 w niedzielę. Na miejscu pracuje ponad 20 jednostek straży pożarnej. Na miejscu pracują grupy ratownicze m.in. z psami, które są szkolone w poszukiwaniu żywych osób. W kamienicy znajdowało się 18 mieszkań. 4 mieszkania zostały doszczętnie zniszczone.

 - Będziemy ustalać przyczyny zdarzenia. Wszystkie osoby, które ucierpiały w wypadku mają zapewnione schronienie. Część poszkodowanych zadeklarowała jednak, że zamieszka u osób bliskich - mówił na miejscu Jacek Jaśkowiak.

Jak informuje magistrat na swojej stronie, ranni trafili do poznańskich szpitali - przy ul. Kraszewskiego, Lutyckiej oraz do szpitala w Puszczykowie. Jedna osoba przbywa w Centrum Leczenia Oparzeń przy ul. Kurlandzkiej. Pozostali także nie zostali pozostawieni bez pomocy.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.