PARTNER PORTALU
  • BGK

Katolickie rozgłośnie radiowe łączą siły

  • PAP/PSZ    2 października 2017 - 12:07
Katolickie rozgłośnie radiowe łączą siły
Byłemu wójtowi gminy Rewal grozi kara od jednego roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Fot. Shutterstock

Sześć katolickich stacji radiowych wystartowało ze wspólnym pasmem porannym. Program "Siódma – dziewiąta" będzie poruszał najważniejsze tematy z życia Kościoła w Polsce - poinformował przewodniczący Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich (FNRK) ks. Tomasz Olszewski.
Jak zaznaczył w komunikacie przesłanym PAP Olszewski, pomysłodawcami projektu są Radio Nadzieja z Łomży i Radio Warszawa. Do projektu dołączyły także: Radio Fiat, Katolickie Radio Zamość, Radio Głos i Radio Victoria; udział zapowiadają kolejne rozgłośnie.

"Media katolickie posiadają bardzo duży potencjał i dynamicznie się rozwijają. Działamy wspólnie, ponieważ chcemy, by nasz przekaz był jeszcze mocniejszy, atrakcyjniejszy i docierał do coraz większej liczby osób. Słuchając porannego pasma, będzie można być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami w Kościele w Polsce. Audycje będą prowadzili profesjonalni i doświadczeni dziennikarze, zapraszani będą interesujący goście" - zapowiedział przewodniczący FNRK.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik dodał, że poranne pasmo to "innowacyjny projekt medialny, który wpisuje się w misję Kościoła, o której wspominał papież Franciszek w przesłaniu na tegoroczny Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu". "Ważne, by dobre wiadomości z naszych diecezji docierały do jak największej liczby słuchaczy. Umożliwi to właśnie wspólne poranne pasmo" - wyjaśnił. Ks. Rytel-Andrianik przypomniał, że w miniony piątek Stolica Apostolska ogłosiła hasło przyszłorocznego Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu: "Prawda was wyzwoli. Fake news a dziennikarstwo pokoju".

"W świecie, w którym media dominują w przestrzeni publicznej i tak bardzo mocno wpływają na opinie i decyzje społeczne, istotnym jest, by promować i korzystać z rzetelnych komunikatorów. Pozwala to na unikanie fake newsów. Wspólne poranne pasmo katolickich rozgłośni regionalnych daje gwarancję profesjonalizmu i staranności w przekazywaniu informacji. Naprawdę warto być jego słuchaczem" - przekonywał ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich należą: Katolickie Radio Podlasie z Siedlec, Radio Warszawa, Radio Nadzieja z Łomży, Radio Niepokalanów, Radio Głos (Peplplin), Radio RDN Małopolska, Katolicka Rozgłośnia Radiowa FIAT z Częstochowy, Anioł Beskidów z Bielska-Białej, Radio Via z Rzeszowa, Radio Fara z Przemyśla, Radio AIN KARIM ze Skomielnej Czarnej, Katolickie Radio Zamość, białostockie Radio i, Radio Emaus z Poznania, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio Rodzina z Wrocławia, Radio Rodzina z Kalisza, Radio Victoria z Łowicza, Radio eM 107,6 FM z Katowic, Radio Jasna Góra, Radio DOXA z Opola, Radio eM Kielce, Radio RDN Nowy Sącz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.