Katowice i Lublin będą współpracować w dziedzinie kultury

Miasta deklarują chęć wieloletniej współpracy w obszarze kultury, której kulminacją będą obchody 150-lecia Katowic w roku 2015 oraz obchody 700-lecia Lublina w roku 2017.

W liście czytamy m.in., że Katowice i Lublin to miasta traktujące kulturę jako jeden z najważniejszych czynników rozwoju. „Tylko w ten sposób wkład Katowic i Lublina w kulturę Europy i Unii Europejskiej będzie twórczy i innowacyjny oraz wyzwoli potencjał silnych, dynamicznych i otwartych miast Polskich przyczyniając się do podniesienia poziomu życia mieszkańców".

- Właśnie w ten sposób możemy wrócić do pierwszego szeregu centrów europejskich i przezwyciężyć wieloletnie zaniedbania, jakie dotknęły naszą część kontynent - napisano w liście.

Władze obu miast deklarują chęć wieloletniej współpracy w obszarze kultury, której „kulminacją będą obchody 150-lecia Katowic w roku 2015 oraz obchody 700-lecia Lublina w roku 2017. Współpraca oparta będzie o realizację wspólnych projektów artystycznych, wzajemną promocję miast oraz współtworzenie nowej jakości miejskich polityk kulturalnych w Katowicach i Lublinie".

Czytaj też: W Gdańsku powstanie Muzeum II Wojny Światowej

- Polska walczy dziś o swoje miejsce na kulturalnej mapie Europy. Kultura, jako jeden z najważniejszych kapitałów rozwojowych współczesnego świata, może przesądzić o naszym wspólnym sukcesie - czytamy w liście.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE