Katowice śląskim Chicago?

Katowicki modernizm, którego klimat przypomina Chicago lat trzydziestych, staje się coraz bardziej popularny. Przybywa ludzi, którzy zachwycają się szlachetną prostotą architektury lat trzydziestych, delikatnym zdobnictwem oraz wysmakowanymi detalami.

Kolejna możliwość zwiedzenia moderny z przewodnikiem będzie już 29 maja podczas drugiego „Spaceru po Modernie” organizowanego przez Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Szatnia.

- Pierwsza edycja, która odbyła się w październiku zeszłego roku, przyciągnęła sporo ludzi. Po niej spotkaliśmy się z pytaniami o następną – mówi Anna Syska z ŚCDK – dlatego zdecydowaliśmy się przygotować majowe zwiedzanie. Tym razem przewidziane są trzy grupy, które wyruszą o godz. 10.00, 11.00 i 12.00 spod fontanny na placu Andrzeja w Katowicach. Oprowadzać będą Anna Syska oraz Tomek Kiełkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Uwielbiam klimat katowickiego dworca - doznaję tam khatrsis. Jak nie mam ciekawego pomysłu na weekend to sobie idę na wypraw po adrenalinę. Jak się zbyt dobrze czuję, to też patrzę na jego piękną fasadę i wraca harmonia. chłonę ten klimat, każdym porem skóry! i mówię nie, temu bezdusznemu projektowi... modernizacji! rozwiń

kocham dworzec w Katowicach!, 2010-05-27 18:58:55 odpowiedz

dworzec PKP to soc-modernizm

haha, 2010-05-27 15:45:10 odpowiedz

szczegolnie dworzec PKP haha

Piotr, 2010-05-27 12:53:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE