PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice stolicą alternatywy

  • KB    5 sierpnia 2010 - 21:51

Od 5 do 8 sierpnia w Katowicach w piątej edycji OFF Festivalu zagra czołówka rocka alternatywnego i światowej muzyki niezależnej.
Elektrofolk, shoegaze, post-metal, alternatywny hip-hop i wariacje na tematy chopinowskie - to usłyszą fani na czterech scenach w Dolinie Trzech Stawów.

W swojej krótkiej historii Off Festival wszedł na czołówkę najgłośniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Został zorganizowany po raz pierwszy w 2006 roku w Mysłowicach. Zainteresowanie wydarzeniem tak przerosło oczekiwania organizatorów, że postanowiono je kontynuować. W tym roku Festiwal przeniósł się do Katowic.

Jak co roku, nad całością czuwa dyrektor artystyczny Artur Rojek, pomysłodawca Festiwalu.

- Piąte urodziny świętujemy w nowym, pięknym miejscu i z najlepszym składem tego lata. Kosmicznie wspaniali The Flaming Lips. Legendarnie głośni Dinosaur Jr. Bezkompromisowi The Fall. Hipnotyzujący Tindersticks. Do bólu szczery Raekwon. Słodko-mroczni The Horrors. Seksowni The Raveonettes. Niezawodni Hey i O.S.T.R. Poza tym - Lenny Valentino w oryginalnym składzie, powrót Something Like Elvis, Voo Voo ze „Sno-powiązałką" i Apteka z „Mendą". Oraz blisko 80 innych wykonawców! Indie rock, IDM, lo-fi, punk, hip-hop, folk, jazz, metal, dubstep, shoegaze, ambient - wszystko, co alternatywne i dobre - zachwalają tegoroczną edycję organizatorzy.

Off Festival to także imprezy towarzyszące. Jedną z nich będzie „offowa scena", która znajdzie się niedaleko Sceny Leśnej. Tam odbędą się dwa cykle spotkań z literaturą wcieloną, które na prośbę Artura Rojka zorganizował Wojciech Kuczok. Organizatorzy zapowiadają dwa wydarzenia: Poeci żwawej narracji z udziałem  Grzegorza Olszańskiego, Krzysztofa Śliwki, Piotr Macierzyńskiego, Jacka Podsiadło oraz Krzysztofa Niewrzędy. W spotkaniu „Chuligani prozy współczesnej" z miłośnikami literatury spotkają się Janusz Rudnicki, Wojciech Kuczok, Dorota Masłowska oraz  Wojciech Stamm (alias Lopez Mausere).

Realizacja Festiwalu odbywa się z finansowym wsparciem i pod patronatem marszałka województwa śląskiego. Jego współorganizacją zajmuje się jednostka samorządowa - Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.