PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice szykują zabawę sylwestrową z Polsatem

  • PAP/PSZ    11 grudnia 2017 - 11:20
Katowice szykują zabawę sylwestrową z Polsatem
Scena będzie zlokalizowana przed Spodkiem. (fot. Velishchuk Yevhen / Shutterstock.com)

Alvaro Soler, Vengaboys, Danzel, Sylwia Grzeszczak, Ewa Farna, czy Enej - to niektórzy z artystów, którzy pojawią się na tegorocznej plenerowej zabawie sylwestrowej w Katowicach.
• Multimedialna scena widowiska będzie zlokalizowana przed Spodkiem.

• Jej powierzchnia wyniesie 322 m kwadratowych.

• Nagłośnienie będzie mieć moc 300 kW.

Gospodarzami widowiska jest Telewizja Polsat i władze Katowic. "Już po raz trzeci będziemy gospodarzem Sylwestrowej Mocy Przebojów. Cieszę się, że mieszkańcy Katowic i całej metropolii mogą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Na imponującej scenie wystąpią wspaniali artyści, którzy na pewno rozgrzeją Katowice - Miasto Muzyki" - poinformował prezydent Katowic Marcin Krupa.

Według zapowiedzi organizatorów sylwestrowy wieczór w Katowicach upłynie w rytmie największych hitów oraz wróżb i horoskopów. Gwiazdą wieczoru będzie hiszpański wokalista Alvaro Soler - gwiazda młodego pokolenia, którego wielki wakacyjny hit "Sofia" ma dziś niemal pół miliarda wyświetleń na YouTubie, a debiutancki "El mismo sol" dotarł na szczyty list przebojów w Hiszpanii, Austrii, Belgii, Włoszech, Polsce i Szwajcarii.

Danzel zaprezentuje m.in. "Pump it Up", który w 2004 roku był numerem jeden na listach przebojów wszystkich europejskich rozgłośni. Zjawią się także Vengaboys, by zaśpiewać m.in. "Boom Boom, Boom, Boom" i "We're Going to Ibiza".

Przed Spodkiem wystąpią także polscy wykonawcy. Ewa Farna zagrzeje publiczność swoją najnowszą piosenką "Bumerang" i hitowym "Wszystko albo nic", Sylwia Grzeszczak przypomni wielkie przeboje "Księżniczka" i "Tamta dziewczyna", w wykonaniu zespołu Enej nie zabraknie piosenek "Symetryczno - liryczna" czy "Kamień z napisem love", z Pawłem i Łukaszem Golcami czyli Golec uOrkiestrą ponownie będzie można zaśpiewać "Ściernisko", a z Piersiami - nieśmiertelną "Bałkanicę", która weszła już do żelaznego repertuaru prywatkowego Polaków.

Podczas "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017" zaśpiewają również: jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia Natalia Szroeder, Michał Wiśniewski i Mesajah.

Zagrają też wykonawcy związani z aglomeracją śląską - Feel, Sebastian Riedel i Cree oraz Frele - żeńskie trio wykonujące światowe hity w śląskiej gwarze. Podczas "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017" zabrzmi m.in. ich wersja "Despacito" czyli "Dejta Cicho", która na YouTubie ma już ponad 2 miliony odtworzeń.

"Sylwestrowa Moc Przebojów" to ogromne wyzwanie realizacyjne i telewizyjne. W Katowicach powstanie ogromna multimedialna scena o całkowitej powierzchni 322 m kwadratowych. Szeroką na 55 i wysoką na 22 m scenografię sceny uzupełni prawie 600 m kwadratowych ekranów ledowych i 800 urządzeń rozświetlających. Moc nagłośnienia wyniesie 300 kW, a koncert pokaże 15 kamer.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.