PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice zapraszają na obchody 150-lecia miasta

  • bad    25 sierpnia 2015 - 19:34
Katowice zapraszają na obchody 150-lecia miasta
Już wkrótce obchody 150-lecia Katowic. Fot. katowice.pl

150-lecie Katowic to dobry powód, żeby do świętowania zaprosić wszystkich mieszkańców Polski. Dlatego specjalny koncert śląskich i katowickich gwiazd 30 sierpnia w Strefie Kultury będzie transmitowany na cały kraj.
Na scenie wystąpią wyłącznie artyści związani z Katowicami i Śląskiem. Nie tylko ci, którzy tam się urodzili czy tworzą. Wielu z nich to np. absolwenci katowickiej Akademii Muzycznej, która wypuściła wiele gwiazd, nie tylko jazzu, ale i muzyki rozrywkowej.

W Katowicach plejada gwiazd związanych z regionem

Najbardziej „katowicki” jest bez dwóch zdań zespół Feel czy mistrz akordeonu Marcin Wyrostek. Organizatorzy koncertu – Telewizja Katowice i TVP 2 nie zapomnieli też, że Katowice to kolebka polskiego hiphopu i zaprosili Rahima i Fokusa, czyli Pokahontaz.

Katowice w nazwie, choć zaszyfrowane w telefonicznym numerze kierunkowym, ma zespół 032. Na scenie zobaczymy też gości z bliskiej zagranicy – Myslovitz, czy nieco tylko dalszych miast – Curly Heads (Dawid Podsiadło pochodzi z Dąbrowy Górniczej). Shakin’ Dudi, czyli Irek Dudek, mieszka wprawdzie w Jaworzu pod Bielskiem-Białą, ale przecież to dzięki niemu cały świat wie, gdzie płynie Rawa za sprawą jego Rawa Blues Festival. 

Wspomnianych już absolwentów Akademii Muzycznej, na scenie w Strefie Kultury, będzie reprezentować dama polskiej piosenki Krystyna Prońko.

Każda z gwiazd koncertu wykona swoje największe przeboje. Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka i Krzysztof Respondek, a w przerwach zabawiać będzie Kabaret Młodych Panów. 

Początek koncertu w niedzielę 30 sierpnia o godz. 20.00. Transmisję można obejrzeć na antenie TVP2.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • kamil, 2015-11-30 21:06:44

    Bardzo dobrze, że IKK i Miasto ogrodów działają. Najbardziej mnie ciekawi Street Art Festival - cały czas coś się dzieje i to co chodz. Ma być kreatywnie i jest kreatywnie!