PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice znów będą stolicą e-sportu

  • PAP/AH    7 listopada 2017 - 12:38
Katowice znów będą stolicą e-sportu
Fot. PTWP

Finały zawodów "World of Tanks" Wargaming.net League EU Extended Season 2017 odbędą się 19 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. O tytuł mistrzów Europy i nagrody z puli 100 tys. dolarów zagrają cztery najlepsze drużyny Gold Series League.
W tegorocznych finałach rozszerzonego europejskiego sezonu w Katowicach zmierzą się zespoły Kazna Kru, Oops_TTG, DiNG oraz Go Hard. Za wyjątkiem tej ostatniej wszystkie wymienione drużyny uczestniczyły również w finałach WGL EU Extended Season 2016 w tym samym obiekcie.

W składach Kazny i DiNGa gra po dwóch Polaków, a w Oops - pięciu. Udział w wydarzeniu na miejscu jest bezpłatny, jednak wstęp na teren MCK będzie wymagał wcześniejszej rejestracji na stronie Eventbrite. Wydarzenie ma być również transmitowane w internecie.

Pierwszy mecz między Kazną a GoHard rozpocznie się ok. 11:50, a następnie DiNG zagra przeciwko Oops. Zwycięzcy obu meczów tego samego dnia zmierzą się w walce o tytuł mistrzów Europy "World of Tanks" i nagrodę główną w wysokości 50 tys. dolarów. Wszystkie pojedynki zostaną rozegrane w formacie Bo13. Finaliści oraz trzeci zespół z najlepszym wynikiem spotkają się ponownie w grudniowych turnieju The Final Battle podczas moskiewskiego WG Fest.

Katowice od 2012 roku realizują strategię promocji miasta zakładającą m.in. pozycjonowanie go jako centrum nowych aktywności sportowych i rozrywkowych, w szczególności sportów elektronicznych (e-sportu). W 2018 roku w katowickim Spodku po raz piąty z rzędu odbędą się światowe finały mistrzostw świata Intel Extreme Masters. Organizatorem finałów WGL EU Extended Season, podobnie jak IEM, jest polski oddział firmy e-sportowej ESL. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.