PARTNER PORTALU
  • BGK

Kazimierz Dolny na ludowo

  • KB    25 czerwca 2010 - 20:28

W piątek 25 czerwca rozpoczął się 44 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym - najważniejsza i najbardziej prestiżowa tego typu impreza w kraju.
- Wbrew pesymistycznym pogłoskom, że m.in. z powodu powodzi, do Kazimierza przyjedzie mniejsza liczba wykonawców mamy nieco więcej zgłoszeń niż zwykle - mówi jeden z organizatorów festiwalu Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. W sumie będzie ich prawie 110 z 12 województw. Będą rywalizować w konkursach: kapel ludowych, instrumentalistów-solistów, grających na tradycyjnych instrumentach, śpiewaków-solistów oraz zespołów śpiewaczych.

Podczas festiwalu odbędzie się także tradycyjny konkurs „Duży-Mały", w którym 23 mistrzów-instrumentalistów i śpiewaków będzie prezentować swoich uczniów. Po raz pierwszy organizatorzy imprezy przygotowali warsztaty ludowe dla dzieci. Festiwalowi będą towarzyszyły także 43 Targi Sztuki Ludowej, organizowane przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie oraz wystawa fotografii Norberta Roztockiego zatytułowana „Kontrasty".

Głównym organizatorem festiwalu, który potrwa do niedzieli 27 czerwca, jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, a współorganizatorami są: burmistrz Kazimierza Dolnego, zarząd główny Stowarzyszenia Twórców Ludowych i Kazimierski Ośrodek Kultury. Imprezie patronują m.in.: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz marszałek województwa lubelskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.