PARTNER PORTALU
  • BGK

KGHM rozważa inwestycje w Wałbrzychu

  • lk    9 listopada 2010 - 20:47
KGHM rozważa inwestycje w Wałbrzychu

Turystyka, uzdrowiska i paliwa alternatywne - to branże w które może na terenie Wałbrzycha zainwestować KGHM "Polska Miedź", powiedział 9 listopada na konferencji prezes spółki.
Plany inwestycyjne KGHM na terenie Wałbrzycha i okolic były tematem wspólnej konferencji prasowej prezydenta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego oraz prezesa KGHM Polska Miedź S.A. Herberta Wirtha.

Rozmowy na ten temat toczą się już od kilku miesięcy, do tej pory obaj panowie odbyli kilka spotkań roboczych.

- To prezydent Kruczkowski zainteresował nas pomysłem zainwestowania w Wałbrzychu  Nie ukrywam, że Wałbrzych to dla nas ciekawe i ważne miasto na mapie Dolnego Śląska. To w końcu drugie pod względem wielkości miasto naszego regionu, miejsce posiadające ciekawe zasoby naturalne. A my szukamy interesujących miejsc do inwestycji zarówno w kraju, jak i za granicą. KGHM musi dokonywać ekspansji inwestycyjnej.-  podkreślał podczas konferencji prezes Herbert Wirth

W chwili obecnej KGHM rozpatruje 3 obszary współpracy. Pierwszym z nich jest branża uzdrowiskowa. KGHM kupił już Zakład Uzdrowisk Kłodzkich, planuje również kolejne inwestycje w tym zakresie. Na liście widnieje również uzdrowisko Szczawno - Jedlina.KGHM planuje również zainwestować w turystykę, i to zarówno biznesową - na bazie zamku Książ, jak i geoturystykę.

Ostatnim z obszarów zainteresowania koncernu są paliwa alternatywne, wykorzystanie hałd i osadników pod kątem produkcji paliwa ekologicznego (energetycznego). KGHM zużywa rocznie tyle energii, co średniej wielkości miasto. Dlatego, jak twierdzi prezes Wirth, chce i musi inwestować w biznes energetyczny. Obecnie trwają badania i analizy wałbrzyskich hałd i osadników pod kątem możliwości ich wykorzystania do celów KGHM.

- Będziemy prawdopodobnie robić badania społeczne w zakresie naszego zaangażowania w Wałbrzychu. Doświadczenie uczy nas, że warto to robić. Wyniki mogą być interesujące - twierdzi Herbert Wirth - Dlatego już dzisiaj zależy nam na nagłośnieniu tego tematu. Tak, aby łatwiej było przeprowadzać badania.

Czytaj też:

W Wałbrzychu możliwe zgazowanie węgla pod ziemią? 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.