PARTNER PORTALU
  • BGK

Kibice nie chcą mieszkać na gdańskich polach namiotowych

  • PAP    12 czerwca 2012 - 21:00
Kibice nie chcą mieszkać na gdańskich polach namiotowych

Małym zainteresowaniem cieszą się pola namiotowe zorganizowane w Gdańsku przez prywatne firmy specjalnie z myślą o kibicach. Gości może jednak odstraszać cena noclegu - jedno miejsce w namiocie dwuosobowym w dniu, w którym w Gdańsku rozgrywany jest mecz, kosztuje nawet 200 zł.
Jako takim zainteresowaniem cieszy się pole namiotowe urządzone przez prywatną firmę przy ul. Uczniowskiej. Mieści się tuż przy stadionie: od Areny Gdańsk dzieli je tylko 300 metrów. Przygotowano tam 300 dwuosobowych namiotów, wynajęcie jednego miejsca w takim namiocie kosztuje 150 zł za dobę, a w dni meczowe - 200 zł.

Kamila Ziętkowska z firmy Activator, która urządziła pole, poinformowała, że we wtorek zajętych było 20 namiotów. "W czwartek, kiedy na gdańskim stadionie będzie rozgrywany kolejny mecz, spodziewamy się 350 osób" - powiedziała, nie kryjąc, że firma, którą reprezentuje, liczyła na większą liczbę gości.

O jeszcze większym rozczarowaniu może mówić firma Horizontal, która urządziła pole na dawnych terenach należących do gdańskiej stoczni, a więc w odległości 700 metrów od Strefy Kibica i blisko dworca, skąd kibice łatwo mogą się dostać na stadion.

Jak powiedział pracownik spółki Bartosz Weyna, na polu przygotowano w sumie miejsca dla 5 tysięcy osób, a we wtorek przebywało na nim zaledwie 250 osób.

Firma wynajmuje miejsca we własnych dwuosobowych namiotach (jedno miejsce kosztuje od 15 do 35 euro - w zależności od dnia - najdrożej jest w dni meczowe, a cena obejmuje śniadanie), prowadzi też tradycyjne pole, na którym można rozbić własny namiot, wówczas klient płaci 10 euro od osoby.

"Liczyliśmy na lepszą informację o naszym polu, w tym np. na tablice informacyjne w mieście. Niestety, nie ma ich, więc wynajęliśmy 20 ludzi, którzy reklamują pole na dworcu oraz na głównych drogach dojazdowych" - powiedział Weyna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.