PARTNER PORTALU
  • BGK

Kibice zniszczyli autobusy. MPK było jednak sprytne

  • pt    10 kwietnia 2017 - 15:32
Kibice zniszczyli autobusy. MPK było jednak sprytne
Uszkodzenia dotyczą ośmiu z 20 autobusów. (fot.poznan.pl)

Osiem autobusów zdemolowali po meczu z Poznaniu kibice z Warszawy. Straty nie są jednak wielkie, bo poznańskie MPK okazało się przewidujące i do transportu kibiców na dworzec podstawiło stare przegubowce.
W niedzielny wieczór (9 kwietnia) w meczu piłkarskiej Ekstraklasy Lech Poznań grał u siebie z Legią Warszawa. Mecz wygrała 2:1 Legia, ale nawet to nie powstrzymało części jej „kibiców” od chuligańskich wybryków.

Ofiarami agresji padły specjalnie podstawione autobusy miejskie, które miały przewieźć kibiców spod stadionu na stację kolejową – informuje portal e-poznan.pl

Uszkodzenia dotyczą ośmiu z 20 autobusów.

Jak dodaje Iwona Gajdzińska z MPK Poznań trwa szacowanie strat, ale wszystkie uszkodzone autobusy zostały zaraz naprawione i wyruszyły na swoje trasy.

- Do obsługi przeznaczyliśmy autobusy przegubowe, które dawno za sobą mają lata młodości. Zebraliśmy dokumentację zdjęciową. Sprawa przekazana jest policji. Uszkodzenia nie były poważne.

Jak podaje e-poznan.pl, na razie nie wiadomo, ile kosztować będzie naprawa pojazdów.

Co najciekawsze w całej sprawie, za wynajem pojazdów zapłaciło... Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, a w przypadku zniszczeń to właśnie wynajmujący musi wziąć na siebie koszty usunięcia zniszczeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Tytus454, 2017-04-10 17:58:19

    Warszawskie bydło..hahahaha