PARTNER PORTALU
  • BGK

Kibicuj z klasą

  • www.esosnowiec.pl (IK/UM)    16 kwietnia 2012 - 11:26

Rusza druga edycja akcji „Kibic z Klasą”. W jej przeprowadzenie na terenie miasta Sosnowca po raz kolejny zaangażował się Urząd Miejski oraz sosnowiecka Komenda Miejska Policji.
Program profilaktyczny skierowany jest do uczniów klas II szkół gimnazjalnych. Jego głównym celem jest ograniczenie wybryków chuligańskich występujący na trybunach sportowych poprzez kształtowanie właściwych postaw już od najmłodszych lat.

Akcja „Kibic z Klasą” to także próba podniesienia poziomu bezpieczeństwa uczestników imprez masowych o charakterze sportowym, zwłaszcza przed zbliżającym się Euro 2012. Ideę ponownie wspierać będą trenerzy, działacze i sportowcy sosnowieckich klubów i stowarzyszeń sportowych. Program jest realizowany podczas spotkań profilaktycznych prowadzonych przez funkcjonariuszy policji przy współudziale lokalnych sportowców z młodzieżą gimnazjalną. Pierwsze spotkania już zostały rozpoczęte i potrwają do maja 2012 r. Na potrzeby spotkań z uczniami przygotowana została prezentacja multimedialna opracowana przez policjantów oraz film.

Po zakończeniu spotkań i pogadanek w szkołach, przeprowadzony zostanie konkurs dotyczący wiedzy sportowej oraz konkurencji, podczas którego oprócz wiedzy oceniany będzie również doping poszczególnych szkół. Rozegrana zostanie także gimnazjalna liga piłki nożnej. Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli ciekawe nagrody. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.