PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce: Samorząd rozda mieszkańcom czujniki czadu

  • PAP/em    4 stycznia 2017 - 14:42
Kielce: Samorząd rozda mieszkańcom czujniki czadu
Czujniki tlenku węgla dla mieszkańców można odbierać w siedzibie Miejskiego Zarządu Budynków (fot. um.kielce.pl)

• Ponad 10 tys. czujników wykrywających ulatniający się z pieców grzewczych tlenek węgla zakupił dla mieszkańców miasta samorząd Kielc.
• Właśnie ruszył kolejny etap przekazywania detektorów kielczanom, którzy zgłosili wcześniej zapotrzebowanie na urządzenia.
W tym tygodniu czujniki czadu mogą odbierać najemcy lokali znajdujących się w zasobach miasta - to ponad 2 tys. urządzeń. Trzeba się po nie zgłosić, w myśl ustalonego harmonogramu, do Miejskiego Zarządu Budynków.

Jak poinformowała wicedyrektor kieleckiego MOPR Magdalena Gościniewicz, miasto zakupiło do tej pory ponad 10 tys. czujników. Od listopada otrzymali je lokatorzy mieszkań znajdujących się zasobach kilku spółdzielni mieszkaniowych i właściciele prywatnych domów.

Finansowany w całości z budżetu Kielc program ochrony mieszkańców przed zatruciami tlenkiem węgla "Stop dla czadu" jest realizowany od ubiegłego roku. Przedsięwzięcie koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR).

Po inauguracji akcji, chęć montażu urządzenia zadeklarowało ponad 27,5 tys. mieszkańców Kielc. - W przyszłym tygodniu ogłaszamy kolejny przetarg na zakup pozostałych ponad 16 tys. urządzeń. Wszystkie powinniśmy wydać mieszkańcom na początku drugiego kwartału tego roku - zaznaczyła Gościniewicz.

Urządzenia trafiają do mieszkańców miasta, którzy ogrzewają domy i mieszkania piecami węglowymi lub gazowymi, nieposiadającymi zamkniętej komory spalania (piece są też wykorzystywane do podgrzewania wody). Przy użytkowaniu takich urządzeń, pojawia się ryzyko ulatniania się tlenku węgla.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.