PARTNER PORTALU
  • BGK

Kieleckie drogi. Gdzie korki, gdzie kontrole?

  • ZWI    3 kwietnia 2013 - 14:34
Kieleckie drogi. Gdzie korki, gdzie kontrole?

Ile średnio kontroli policji można spotkać w Kielcach? Czy poruszanie się po mieście daje się kierowcom we znaki? Na te pytania odpowiada raport dotyczący kieleckich ulic.
Jeśli jest coś co znacząco wpłynęło na sytuację na kieleckich drogach, to może to być remont Węzła Żytnia a konkretnie zmiana organizacji ruchu.

Prace remontowe wymusiły na kierowcach konieczność objazdów a przez to spowodowały także dezorientację zmotoryzowanych, którzy musieli przyzwyczaić się do nowych zasad. Docelowo po zakończeniu prac kierowcy będą mieli możliwość przejechania estakadą nad ulicami Żytnią i Grunwaldzką. Czy prace budowlane utrudniły znacząco ruch na drogach?

- Szczególnie duże natężenie ruchu obserwujemy na ulicy Grunwaldzkiej i Ogrodowej. Średnie prędkości nierzadko wynoszą tam ok. 20 km/h. Można przypuszczać, że to efekt remontu Węzła.  – wyjaśnia Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.– Sytuacja powinna ulec po poprawie po zakończeniu prac budowlanych – dodaje Florkowska.  Jednak to nie jedyne ulice na których trzeba liczyć się z korkami. W przypadku Kielc innymi miejscami narażonymi na  zatory są ulica Krakowska, Łódzka, Jesionowa oraz Aleja Solidarności.  

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnią liczbę zgłoszeń kontroli policji, które pojawiły się  na kieleckich ulicach. Okazało się, że w miesiącu patrole policji wizytują miasto średnio 101 razy.

Oznacza to, że codziennie w mieście pojawiły się co najmniej 3 patrole. Kierowcy powinni uważać także na stojące w mieście fotoradary. Gdzie należy zachować szczególną ostrożność? Fotoradary w Kielcach można spotkań na ulicy Grunwaldzkiej, Tarnowskiej, Alei Solidarności, a także na ulicy Warszawskiej.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.