PARTNER PORTALU
  • BGK

Kilkaset wydarzeń na rozpoczynających się w sobotę Poznańskich Dniach Rodziny

  • PAP/JS    12 maja 2018 - 11:34
Kilkaset wydarzeń na rozpoczynających się w sobotę Poznańskich Dniach Rodziny
W sobotę podczas inauguracji wydarzenia na poznańskich Łęgach Dębińskich, rodziny odbiorą symboliczne klucze do bram miast (fot. pixabay.com)

Kilkaset wydarzeń, w tym warsztaty, spotkania, gry miejskie i koncerty, złożą się na rozpoczynające się w sobotę (12 maja) Poznańskie Dni Rodziny. Władze miasta podkreślają, że ideą wydarzenia jest integracja pokoleń i pokazanie, że Poznań jest przyjaznym miastem do życia.
"Integracja międzypokoleniowa to jeden z najważniejszych priorytetów miasta. Współpraca starszych i młodszych pokoleń to fundament nowoczesnego, zrównoważonego rozwoju miasta, przyjaznego wszystkim mieszkańcom. Poznańskie Dni Rodziny to doskonała okazja, by dziadkowie, rodzice i dzieci spędzili razem czas, bawiąc się i ucząc od siebie nawzajem" - powiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

W sobotę podczas inauguracji wydarzenia na poznańskich Łęgach Dębińskich, rodziny odbiorą symboliczne klucze do bram miasta. Przez cały dzień odbywać się będą także warsztaty, pokazy artystyczne, happeningi i koncerty, w tym koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, oraz Margaret.

Zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski wskazał, że stolica Wielkopolski stara się wspierać poznańskie rodziny w wielu różnych aspektach. "Pomagamy im w różnych obszarach - od edukacji, poprzez zdrowie, aż po pomoc i opiekę. Poznańskie Dni Rodziny wpisują się w działanie miasta i są niezwykle ważną inicjatywą. To setki wydarzeń, dzięki którym dzieci, rodzice i dziadkowie mogą spędzać razem swój wolny czas, mieć chwilę wyłącznie dla siebie i rodziny" - zaznaczył Solarski.

W organizację Poznańskich Dni Rodziny - poza jednostkami miejskimi - zaangażowane będą także organizacje, fundacje i prywatne firmy. Łącznie, odbędzie się niemal 250 wydarzeń.

"To prawdziwe święto rodzin. Mamy propozycje dla każdego - od działań kreatywnych i zabawowych dla najmłodszych, poprzez edukacyjne dla ich rodziców, aż po działania angażujące i aktywizujące seniorów. Większość z nich jest dostępna bezpłatnie" - podkreśliła dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania Magdalena Pietrusik-Adamska.

Poznańskie Dni Rodziny potrwają do 2 czerwca. Zwieńczy je Poznańska Parada Pokoleń, zainicjowana przez Miejską Radę Seniorów. W paradzie obok siebie ulicami miasta przemaszerują m.in. wnukowie z dziadkami i poznańscy seniorzy z młodzieżą. W Starym Korycie Warty zaplanowano tego dnia także koncerty, pokazy i atrakcje dla rodzin.

Szczegółowy program Poznańskich Dni Rodziny dostępny jest na stronie internetowej www.poznan.pl/poznanskiednirodziny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.