PARTNER PORTALU
  • BGK

Kina cyfrowe dostały nominację

  • JL    26 kwietnia 2010 - 08:35
Kina cyfrowe dostały nominację

Małopolska Sieć Kin Cyfrowych została nominowana w trzeciej edycji nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wyróżnieniami są honorowane osoby i instytucje, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju, promocji i upowszechniania kultury filmowej w kraju.
Nagrody przyznawane są w 12 kategoriach. Małopolska Sieć Kin Cyfrowych otrzymała nominację w kategorii „krajowe wydarzenie filmowe”. W kategorii „podmiot prowadzący kino” nominowano m.in. krakowskie kino Pod Baranami oraz kino Sokół w Nowym Sączu. W kategorii „Dyskusyjny Klub Filmowy” nominację otrzymał m.in. DKF Mikro-Odeon w Krakowie.

Wręczenie nagród nastąpi w maju podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Oprócz statuetek zaprojektowanych przez Piotra Michnikowskiego, laureaci nagród PISF otrzymają 10 tys. zł.

Projekt Małopolskiej Sieci Kin jest realizowany dzięki współfinansowaniu z Unii Europejskiej. W 10 kinach tradycyjnych z regionu zostanie zainstalowany system kina cyfrowego, składający się m.in. z projektora cyfrowego o wysokiej rozdzielczości, zestawu do projekcji 3D oraz dźwięku cyfrowego Dolby Digital 5.1.

Sieć – jako pierwszy regionalny projekt cyfryzacji kin w Europie – uzyskał patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ze względu na innowacyjny charakter przedsięwzięcie zostało prezentowane na konferencji Europejskich Ministrów Kultury w Barcelonie 6 marca tego roku.

Pierwsze cyfrowe kino w ramach projektu Małopolska Sieć Kin Cyfrowych otwarto 12 lutego tego roku br. w Brzeszczach w powiecie oświęcimskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.