PARTNER PORTALU
  • BGK

Kleszczów pomaga powodzianom

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    20 lipca 2010 - 07:49

Dwa miliony złotych przekazał Kleszczów dwunastu najbardziej poszkodowanym przez powódź gminom.
W Kleszczowie jest kopalnia odkrywkowa Bełchatów oraz nosząca tę samą nazwę największa elektrownia w Polsce. To czyni gminę jedną z najzamożniejszych w kraju. Dlatego dla powodzian przeznaczyła w sumie dwa miliony złotych – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Nie pierwszy raz gmina pomaga samorządom. Tak było przy powodziach w 1997 i 2001 r. oraz trąbie powietrznej w 2008 r.

Kleszczów pomaga bezpośrednio wybranym miejscowościom, mimo że sporo wpłaca do budżetu centralnego, który przeznacza pieniądze dla biedniejszy gmin. W tym roku zapłacił 39 mln zł janosikowego.

Radni o zmianach w budżecie Kleszczowa zdecydowali pod koniec maja. Jak podzielić pieniądze, rozstrzygnięto na sesji 17 czerwca.

Pieniądze wysłano m.in. do Wilkowa na Lubelszczyźnie, Ciska i Kędzierzyna-Koźla na Opolszczyźnie, Szczucina w woj. małopolskim, Gorzyc w Podkarpackiem, Bierunia w Śląskiem oraz Zadzimia i Gidli w Łódzkiem.

Datki są darowane z jednym zastrzeżeniem. Pieniądze mają dostać bezpośrednio mieszkańcy. Nie mogą być wydane na odbudowę infrastruktury czy inwestycje. Wyjątkiem są gminy Wilków, Zadzim i Gidle, gdzie część funduszy ma pójść na odbudowę szkół – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: