PARTNER PORTALU
  • BGK

Klienci biura Summerelse wracają do Polski

  • PAP    10 sierpnia 2012 - 11:19
Klienci biura Summerelse wracają do Polski

W piątek do Polski wraca 204 turystów warszawskiego biura podróży Summerelse – poinformował urząd marszałkowski woj. mazowieckiego.
W czwartek po południu tour operator złożył oświadczenie o niewypłacalności, w najbliższym czasie ma złożyć wniosek o upadłość. Urząd marszałkowski potwierdził czwartkowe nieoficjalne informacje i podał, że w piątek do kraju wróci 131 osób z Hurghady i 73 z Majorki.

Czytaj też: Kolejne biuro podróży ma problemy finansowe

„Dla prawie wszystkich będzie to planowy powrót, jednak przyloty zostaną opłacone już z gwarancji ubezpieczeniowej” – poinformował urząd w komunikacie. Jak dodał, cztery osoby, które wypoczywały dotąd na Majorce będą musiały wrócić wcześniej. Samoloty z turystami będą lądować w Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu.

Czytaj też: Marszałek za zmianami w usługach turystycznych

Klienci wypoczywający na Majorce wracają trzema samolotami. Trzy osoby już przyleciały do Warszawy. 40 osób wyląduje także w Warszawie o godz. 22.25. Trzecia grupa 30 turystów lądować będzie w Katowicach o godz. 18.05. Turyści Summerelse przebywający w Egipskim kurorcie Hurghada przylecą do: Wrocławia (40 osób, godz. 14.30), Warszawy (72 osoby, godz. 15) i do Katowic (19 osób, godz. 20.35).

Czytaj też: NIK prześwietli nadzór nad biurami podróży

Urząd podał, że według ich najnowszych informacji za granicą przebywa 565 klientów Summerelse – w Grecji 115 (Rodos – 65 osób, Kreta – 50); w Egipcie 227 (Hurghada – 151 osób, Sharm el Sheikh – 76); w Bułgarii (79), w Hiszpanii (Majorka – 73) i w Turcji (Antalya – 71).

W Hurghadzie zostaje 20 osób, które mają opłacone hotele i wrócą planowo 17 sierpnia. Urząd podał także, że 15 sierpnia wrócą wszyscy turyści wypoczywający w Turcji. Urzędnicy w celu jak najszybszego sprowadzenia klientów Summerelse do kraju, współpracują z ubezpieczycielem – TU Europa S.A. oraz MSZ i jego służbami konsularnymi.

Powroty turystów do kraju będą wypłacane z gwarancji ubezpieczeniowej biura, która wynosi 396 tys. zł. Klienci biura mogą uzyskać także informacje pod numerem telefonu (22) 59 79 544 oraz na stronie internetowej – www.mazovia.pl.

Summerelse to międzynarodowy organizator wczasów, który na polskim rynku działa od października 2011 roku. To już dziewiąte biuro podróży, które od początku lipca złożyło wnioski o upadłość, ogłosiło niewypłacalność lub poinformowało, że ma problemy finansowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.