PARTNER PORTALU
  • BGK

Kłócili się o ciepło, dostaną figę z makiem

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    8 czerwca 2010 - 08:12
Kłócili się o ciepło, dostaną figę z makiem

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju, które dostarcza ciepło do 400 tys. mieszkań w 10 gminach regionu, zostanie sprywatyzowane.
Decyzję taką podjął minister skarbu państwa wbrew staraniom samorządów, które chciały przejąć udziały firmy na własność i mieć wpływ na jej zarządzanie oraz kształtowanie cen ciepła – informuje „Dziennik Zachodni”.

Teraz sytuacja niepokoi mieszkańców i 617 pracowników zakładu. Pierwsi martwią się, że ceny dostarczanego ciepła skoczą w górę, a ci ostatni o swoje miejsca pracy.

Prywatyzacja PEC do dla urzędników regionu szok, bo o przejęcie firmy starali się od 18 lat. Jeszcze w zeszłym roku wszystko było na dobrej drodze, gdy nagle pojawił się nowy gracz – Jastrzębska Spółka Węglowa. Jej szefowie wyrazili chęć połączenia PEC ze swoją spółką córką – Spółką Energetyczną Jastrzębie.

Minister zdecydował o prywatyzacji, m.in. z powodu braku porozumienia między Marianem Janeckim, prezydentem Jastrzębia-Zdroju, który w imieniu pozostałych gmin starał się o komunalizację PEC-u, a prezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosławem Zagórowskim – podaje „Dziennik Zachodni”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.