Koksowniki sposobem na mrozy w stolicy

W związku z zapowiadanymi silnymi mrozami na ulicach stolicy w poniedziałek pojawiły się pierwsze koksowniki. Magistrat zapowiada, że zostaną ustawione w 46 punktach w sąsiedztwie przystanków autobusowych, tramwajowych i przy niektórych stacjach PKP.

Urząd  miasta poinformował, że koksowniki pojawią się w sąsiedztwie przystanków, na których zatrzymuje się duża liczba autobusów i tramwajów wielu linii, a także na 10 pętlach autobusowych. Kosze takie staną także na najczęściej używanych stacjach PKP, które są miejscami przesiadek w drodze z i do Warszawy.

Jak podkreślono, zgodnie z prognozami pogody, przez najbliższy tydzień temperatura w Warszawie w ciągu dnia ma spadać do kilkunastu stopni poniżej zera.

Kosz, który mieści około 10 kg koksu wraz z podpałką, w zależności od pogody tzn. siły wiatru i intensywności opadów, może się palić około 8 godzin. Ratusz zapowiada, że będzie uzupełniany tak, by żar w koksownikach utrzymywał się przez całą dobę. "W bezpośredniej bliskości palącego się koksownika prosimy o zachowanie ostrożności" - zaapelowano.

Obsługą koksowników będzie się zajmować Zarząd Remontów i Konserwacji Dróg, koks pochodzi z zapasów Miejskich Zakładów Autobusowych. Uwagi dotyczące koksowników można zgłaszać do Służby Dyżurnej Miasta pod nr tel. 196 56.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE