PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleją do Kultury 2018: partnerami akcji 32 placówki z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa

  • MIW    14 marca 2018 - 12:13
Koleją do Kultury 2018: partnerami akcji 32 placówki z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa

32 placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa przyłączyły się do organizowanej przez Koleje Mazowieckie drugiej edycji akcji „Koleją do Kultury”. Oznacza to, że do 31 grudnia 2018 r. pasażerowie tego przewoźnika będą mogli korzystać ze zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne organizowane w tych placówkach (warunkiem będzie okazanie biletu na dowolny pociąg KM).
- Zasady są proste - wystarczy okazać dowolny bilet na pociąg KM w placówce, która jest partnerem akcji. W ten prosty sposób można poznać historię, tradycję i przyrodę Mazowsza, obejrzeć spektakl, wystawę, pójść na koncert czy wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym - i to z atrakcyjną zniżką – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Forma zakupionego biletu nie ma znaczenia – może to być bilet kupiony w kasie biletowej, bądź u kierownika pociągu. Jednorazowy, okresowy, czy zakupiony w ofercie specjalnej (akcja obejmuje również bilety na pociąg „Słoneczny”). Kartonikowy, zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash (w dwóch ostatnich przypadkach trzeba jednak zachować potwierdzenie zakupu biletu). Jednym ograniczeniem jest czas - ze zniżkowego biletu do instytucji kultury można skorzystać w ciągu 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg.

Czytaj: Koleje Mazowieckie podpiszą umowę ze Stadlerem na 71 pociągów

Wśród partnerów akcji znajduje się m.in. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, Opera Bałtycka w Gdańsku, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Każdy z 32 partnerów akcji przygotował atrakcyjne rabaty (przed rokiem do przedsięwzięcia zdecydowało się przystąpić 25 podmiotów).

- Mam nadzieję, że ta lista będzie się wydłużać i nasza akcja przyciągnie kolejne placówki, także spoza Mazowsza – mówił Dariusz Grajda, członek zarządu KM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.