PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejarze zatrzymają pociągi w całym kraju?

  • GK    23 maja 2012 - 12:01
Kolejarze zatrzymają pociągi w całym kraju?

Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych chce wstrzymaniem ruchu pociągów w całym kraju zmusić rząd do działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na kolei.
Impulsem do pojęcia takiej decyzji jest dzisiejsze czołowe zderzenie pociągów w Warszawie. Według kolejarzy, od katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, w kwestii bezpieczeństwa komunikacji kolejowej nie zmieniło się nic.

– Jako kolejarze protestujemy przeciwko lekceważeniu zagrożeń w ruchu kolejowym, które w konsekwencji odstraszają od kolei potencjalnych podróżnych, wprowadzając tym samym zagrożenie dla stabilności funkcjonowania przewoźników, a tym samym zagrożenia utraty miejsc pracy – uważa przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek.

Według niego, wszystko wskazuje na to, że dla bezpieczeństwa podróżnych, kolejarze zmuszeni będą do zatrzymania ruchu pociągów w całym kraju.

– Tylko to, w naszym przekonaniu, może wymusić działania przywracające bezpieczeństwo na polskich torach – dodaje przewodniczący.

Sprawa ewentualnego wstrzymania ruchu pociągów będzie omawiana podczas obrad zwołanego na 24 maja Walnego Zebrania Delegatów Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.