Kolejarze zatrzymają pociągi w całym kraju?

Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych chce wstrzymaniem ruchu pociągów w całym kraju zmusić rząd do działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na kolei.
Kolejarze zatrzymają pociągi w całym kraju?
Impulsem do pojęcia takiej decyzji jest dzisiejsze czołowe zderzenie pociągów w Warszawie. Według kolejarzy, od katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, w kwestii bezpieczeństwa komunikacji kolejowej nie zmieniło się nic.

– Jako kolejarze protestujemy przeciwko lekceważeniu zagrożeń w ruchu kolejowym, które w konsekwencji odstraszają od kolei potencjalnych podróżnych, wprowadzając tym samym zagrożenie dla stabilności funkcjonowania przewoźników, a tym samym zagrożenia utraty miejsc pracy – uważa przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek.

Według niego, wszystko wskazuje na to, że dla bezpieczeństwa podróżnych, kolejarze zmuszeni będą do zatrzymania ruchu pociągów w całym kraju.

– Tylko to, w naszym przekonaniu, może wymusić działania przywracające bezpieczeństwo na polskich torach – dodaje przewodniczący.

Sprawa ewentualnego wstrzymania ruchu pociągów będzie omawiana podczas obrad zwołanego na 24 maja Walnego Zebrania Delegatów Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE