PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Śląskie wprowadzają darmowe przewozy rowerów

  • MIW    14 lipca 2016 - 11:17
Koleje Śląskie wprowadzają darmowe przewozy rowerów

W pociągach Kolei Śląskich od 1 sierpnia rowerzyści na niektórych trasach będą mogli nie płacić za przewóz swojego jednośladu. (fot.: foto.slaskie.pl)

• Od 1 sierpnia na wybranych trasach Kolei Śląskich można będzie przewieźć rower za darmo.
• Oferta skierowana jest do turystów, ale też osób, które mieszkają bądź pracują w miejscach nieco oddalonych od stacji kolejowych.
• Rower za darmo można będzie przewieźć m.in. z Katowic do Tarnowskich Gór oraz Pszczyny.
Koleje Śląskie od 1 sierpnia wprowadzają możliwość bezpłatnego przewozu rowerów na wybranych trasach. Przedstawiciele spółki liczą, że to zachęci cyklistów do wyjazdów w turystyczne miejsca, do których docierają składy KŚ.

- Adresatami promocji są też osoby, które mieszkają bądź pracują w miejscach nieco oddalonych od stacji kolejowych. Zamiast jechać, często zakorkowaną, całą trasę np. samochodem, można jej jedną część pokonać rowerem a drugą pociągiem – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik Kolei Śląskich.

Oferta obejmie trasy: Katowice - Tarnowskie Góry - Lubliniec - Częstochowa, Rybnik - Żory - Pszczyna, Wodzisław Śląski - Chałupki - Racibórz, Katowice - Oświęcim oraz Cieszyn – Czechowice-Dziedzice. Co istotne, oferta obejmie połączenia kolejowe - bez przejazdów wykonywanych przez zastępczą komunikację autobusową.

- Możliwość bezpłatnego przewozu rowerów pociągami KŚ zrekompensuje brak długodystansowych tras rowerowych w naszym regionie, dowożąc rowerzystów w ciekawe miejsca województwa. Warto dodać, że powstające właśnie projekty wojewódzkich tras rowerowych w swoim przebiegu także uwzględniają możliwość łączenia podróży rowerowych z kolejami – mówi Alex Kopia, oficer rowerowy Województwa Śląskiego.

– Wycieczki turystyczne to tylko jeden z aspektów wygodnego podróżowania pociągiem z rowerem. Drugi, to popularny w Europie sposób na codzienne podróże do innych miast do pracy czy do szkoły. Możliwość podróży rowerowo-pociągowej może być bowiem argumentem do pozostawienia samochodu w garażu – korzysta na tym środowisko i nasza kieszeń – dodaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Bogdan, 2016-07-19 20:56:57

    Do Paweł: Bytom leży na trasie Katowice - Tarnowskie Góry!!! Troche orientacji w terenie kolego
  • Paweł, 2016-07-14 14:58:28

    Żałuję, że w ofercie tras nie ma Bytomia