PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejka Leśna rozpoczyna sezon turystyczny

  • PAP    29 kwietnia 2013 - 10:04
Kolejka Leśna rozpoczyna sezon turystyczny

W najbliższą środę Bieszczadzka Kolejka Leśna rozpoczyna sezon turystyczny – poinformowała w poniedziałek Wioletta Spychała z fundacji zarządzającej kolejką wąskotorową.
„Przez majowy weekend będzie kursować dwa razy dziennie z Majdanu do Przysłupa i z Majdanu do Balnicy. Pierwsza trasa liczy 12 kilometrów, a z Majdanu do Balnicy - 9 kilometrów" - powiedziała Spychała.

W maju i czerwcu oraz we wrześniu i październiku kolejka będzie kursować tylko w weekendy, a lipcu i sierpniu - codziennie. Natomiast w okresie zimowym jeździ w czasie ferii szkolnych oraz na zamówienia.

Oficjalne otwarcie tegorocznego sezonu zaplanowano na 1 maja. Pracę rozpoczną dwa parowozy, 21 wagonów i drezyna turystyczna.

W ubiegłym roku kolejka przewiozła ponad 85 tys. pasażerów i był to rekordowy sezon.

Bieszczadzka kolejka wąskotorowa powstała w 1898 roku. Jej głównym zadaniem był wówczas transport drewna. W latach 20. XX wieku przeszła pod zarząd lwowskiej dyrekcji PKP. Wtedy też rozpoczęto przewóz ludzi, który z czasem stał się atrakcją turystyczną. W 1996 r. Lasy Państwowe przekazały administrowanie kolejką fundacji Bieszczadzka Kolejka Leśna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.