PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejna plaża miejska nad Wisłą

  • PAP    16 lipca 2010 - 17:16
Kolejna plaża miejska nad Wisłą

W Warszawie od soboty na praskim brzegu Wisły, przy Moście Poniatowskiego, zostanie otwarta trzecia miejska plaża. Organizatorzy zapowiedzieli na ten dzień liczne atrakcje, m.in. wspólne grillowanie i mecz siatkówki plażowej.
Niewielka piaszczysta plaża została zaopatrzona we wszystko, co potrzebne "plażowiczom"; przed wejściem ustawiono kosze na śmieci i przenośną toaletę. Na plaży będzie można bezpłatnie wypożyczyć leżaki, parasole i piłki.

Bezpośrednio pod Mostem Poniatowskiego wytyczono boisko do plażowej piłki nożnej. Obok niego, bliżej Wisły, boisko do siatkówki.

W piątek usuwano tam ostatnie śmieci i gałęzie. Cały teren zagrabiono, aby usunąć suche liście i wyrównać powierzchnię.

W sobotę o godz. 10 nastąpi oficjalne otwarcie plaży, podczas którego organizatorzy, czyli urząd miasta, zapowiadają liczne atrakcje.

Siatkarki ASZ Politechnika zagrają pokazowy mecz, a później zaproszą wszystkich chętnych do gry w piłkę siatkową. Każdy będzie mógł spróbować również swoich sił na boisku do piłki nożnej.

Warszawiacy będą mogli spróbować wegeteriańskich dań z grilla, m.in. bruschetty z pomidorami, śródziemnomorskich warzyw oraz papilotów warzywnych z tymiankiem. Jak zapowiedzieli organizatorzy, plażowicze będą mogli również poczęstować się czereśniami. W godzinach 10-15 pojawi się beczkowóz z bezpłatną wodą do picia.

Plaża będzie czynna w dni powszednie w godzinach 12-20, w soboty i niedziele od 10 do 20. Na terenie będzie obowiązywał zakaz spożywania alkoholu. Na samym środku plaży ustawiono znak zakazujący kąpieli w Wiśle.

To trzecia miejska plaża; dwie działające dotąd usytuowane są na Saskiej Kępie (na wysokości ul. Krynicznej) oraz przy ZOO (od ul. Ratuszowej).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: