PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne kłopoty marszałka z biurem podróży

  • JL    29 września 2010 - 10:23

W związku z upadłością Polskiego Biura Podróży Orbisu rząd marszałkowski podjął działania mające pomóc turystom i zorganizować im powrót do kraju.
Urząd jest w kontakcie z ubezpieczycielem – firmą Signal Iduna, a także z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Polską Izbą Turystyki.

Przedstawiciele urzędu spotkali się także z zarządem biura podróży, które wyraziło chęć pełnej współpracy przy organizacji powrotu turystów. Jak wynika z informacji przekazanych przez biuro, poza granicami kraju przebywa ok. tysiąca osób. Są oni w Turcji, na Krecie, w Egipcie, na Rodos, Malcie i na Majorce. Biuro poinformowało również, że zablokowało sprzedaż nowych wyjazdów.

Dziś do kraju powróci pierwszych 80 turystów z Turcji – są to powroty planowane (Warszawa i Katowice).

Urząd marszałkowski jest zobowiązany na mocy ustawy o usługach turystycznych do zapewnienia turystom powrotu do kraju. Samorząd nie ponosi żadnej odpowiedzialności materialnej za zobowiązania biura Polskiego Biura Podróży Orbis. Zarówno powroty turystów do kraju, jak i roszczenia osób, które wykupiły wycieczki, a z nich nie skorzystały będą pokrywane i wypłacane przez firmę ubezpieczeniową do kwoty gwarancji ubezpieczeniowej (ponad 6 mln zł).

Marszałek Adam Struzik powołał specjalny zespół, który monitoruje sytuację i udziela wszelkich informacji związanych z upadłością biura. Klienci biura mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu (22) 59-79-523, (22) 59-79-552, (22) 59-79-520.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.